[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Festyn 25 lat Wolności – „Wolność jest w Naturze”

Autor:

W niedzielę 21 września 2014 roku na terenach wokół parkingu leśnego, stawu Łysy Młyn oraz Ośrodka Edukacji Leśnej „Łysy Młyn” koło Biedruska odbędzie się impreza z okazji jubileuszu 90 – lecia Lasów Państwowych oraz rocznicy 25 lat Wolności odzyskanej w historycznych wyborach do Sejmu 4 czerwca 1989 roku.

W programie imprezy wydarzeniem głównym będą: otwarcie ścieżki biegowej oraz amatorskie zawody dla dzieci i dorosłych w biegach, a także marsz nordic walking. Ponadto przygotowano liczne mini turnieje rekreacyjne, aktywności na ścieżce zdrowia, zawody wędkarskie, wystawy, spacery edukacyjne, prezentacje gmin, pokazy artystyczne, strefę Food Camp, ognisko, grilla i inne atrakcje.

Start biegów oraz inauguracja imprezy o godzinie 9.30

Impreza organizowana jest przez Lasy Państwowe Nadleśnictwo Łopuchówko oraz Stowarzyszenie Biegaj z Mapą. Impreza ma na celu popularyzację biegania jako najprostszej formy ruchu oraz rekreacji ruchowej jako jednego z elementów zdrowego trybu życia. Podczas festynu będzie można wziąć udział w licznych zawodach oraz sprawdzić swoje siły i możliwości w rywalizacji sportowej. Ponadto będzie można poznać Dary Natury, świat owadów, dowiedzieć się o roli drewna i wody w przyrodzie. Ochotnicy będą mogli własnoręcznie złowić ryby w stawie przy Łysym Młynie, a wszystkich zwłaszcza najmłodszych uczestników z pewnością ucieszy wiele zabaw i konkursów, w których będzie można wygrać liczne leśne upominki.

Na stoiskach Powiatu Poznańskiego, Związku Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego oraz okolicznych gmin dowiemy się o najświeższych ciekawostkach lokalnych i przyrodniczych. Artyści i rzemieślnicy zaprezentują swoje wyroby, które będzie można kupić za drobną opłatą, a na stoisku Arboretum Leśnego Zielonka oraz GOAP przeprowadzona zostanie zbiórka „elektrośmieci”.

Symboliczne zakończenie lata powiązane będzie z licznymi atrakcjami!wolność_jest_w_naturze_plakat


Więcej informacji, formularz zgłoszeń na bieg, lista zgłoszonych zawodników, regulamin znajdują się na stronie internetowej www.DziewiczaGoraBiega.pl


 

Partnerzy: Stowarzyszenie Biegaj z Mapą, Dziewicza Góra Biega!

Patroni medialni imprezy: Radio Merkury, WTK, epoznan.pl, PoznanBiega.pl.


 

Lista Publikacji Biedrusko