[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Budżet 2017 – Biedrusko (część 1)

Autor:

Podczas budżetowego posiedzenia Rady Gminy Suchy Las uchwalony został budżet na rok 2017. Prace nad nim poprzedzone były licznymi posiedzeniami w komisjach stałych oraz w przypadku Biedruska spotkania z mieszkańcami. Wartym odnotowania jest fakt, że część zadań nie spotkała się z przychylnością wójta Grzegorza Wojtery. Jednak po negocjacjach, prowadzonymi wspólnie z radnym Grzegorzem Łukszo i przy wsparciu przewodniczącej Zarządu Osiedla Biedrusko Magdaleny Przystałowskiej udało się je wprowadzić do tegorocznego budżetu. Słowa podziękowania należą się też radnym koalicji Inicjatywa Mieszkańców – Gmina Razem, którzy wszystkie nasze propozycje poparli.

W przyszłorocznym budżecie zapisano między innymi następujące inwestycje dla Biedruska:

  • Remont w zakresie wymiany nawierzchni asfaltowej na części ul. Świerczewskiego od ronda do pętli autobusowej, ul. Błękitnej i ul. 1-go Maja;
  • Wykonanie spowalniacza/ wyniesionego przejścia dla pieszych przy bloku ul. Zjednoczenia 291;
  • Zagospodarowanie działki nr 40/5 przy szkole;
  • Budowa przystani na rzece Warcie;
  • Zabezpieczenie środków na zagospodarowanie terenu pomiędzy garażami wzdłuż ul. Chludowskiej – pod warunkiem nieodpłatnego przejęcia przez Gminę tych terenów;
  • Budowa obiektu przedszkolnego;
  • Dofinansowanie dla stowarzyszeń działających w Biedrusku: Harcerzy 46 GDH Widmo, HDK Błękitna Kropelka, dofinansowanie Myśliwych, Zespołu Półnutki, Biedruskowianie, Akademia Bajek, Klub Seniora Dębowy Liść, Teatrzyk na luzie, Klub sportowy Delfin, Koło wędkarskie Delfin, Stowarzyszenie Zamek klub CIAO;
  • Biedrusko – stworzenie dla dzieci miejsca do zabaw na zimę;
  • Porządkowanie terenów wokół pomników w Glinnie i Łagiewnikach oraz zabezpieczenie ruin kościoła w Chojnicy;
  • Wykonanie projektu i budowa chodnika wzdłuż ul. 1 Maja i części ul. Świerczewskiego od przejścia dla pieszych przy przystanku autobusowym.

Niestety, radni mają bardzo ograniczony wpływ, na to ile z tych inwestycji zostanie faktycznie zrealizowanych w terminie. Zbyt późno ogłaszane przetargi, błędy w dokumentacji itp. sprawiają, że inwestycje prowadzone są bardzo wolno. Mamy jednak nadzieję, że w tym roku będzie lepiej!

Radni także zabiegają bardzo intensywnie o pozyskanie terenów pod sport i rekreację zarówno od deweloperów działających w Biedrusku jak i od Wojskowej Agencji Mieszkaniowej  (Strzelnica, górka saneczkowa „kolba”, zalewy, teren dojścia do szkoły podstawowej,  przy garażach wzdłuż ul. Chludowskiej).

Inne inwestycje dla Biedruska – Grzegorz Łukszo http://www.gminarazem.pl/budzet-2017-biedrusko-czesc-2/

 

Lista Publikacji Biedrusko