[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Inwestycje dla Biedruska w 2016 r. Koniec niesprawiedliwych podatków!

Autor:

Biedrusko – to obok Złotnik, miejscowość w naszej gminie, którą w najbliższych latach czeka bardzo dynamiczny przyrost mieszkańców. Na skutek migracji Poznań traci rocznie około 2 tysiące osób – głównie w wieku ok. 30 lat, które wyjeżdżają wraz z dziećmi do podpoznańskich gmin. Nic więc dziwnego, że właśnie w tej miejscowości zaplanowano na lata 2016-2018 budowę obiektu przedszkolno – szkolnego. Właśnie w Biedrusku działają deweloperzy, którzy budują domy i mieszkania dla nowych mieszkańców naszej gminy.

W 2016 r. rozpoczną się prace związane z uruchomieniem stanicy kajakowej na Warcie. Poprawi się też stan zieleni – zostaną usunięte stare żywopłoty, a przy ulicy Zjednoczenia zagospodaruje się okolice parku i placu zabaw. Pojawią się też nowe nasadzenia kwiatowe. Oświetlone i ogrodzone zostaną boiska, a w ulicy Poznańskiej przybędą trzy nowe wiaty autobusowe. Utwardzone zostaną też miejsca postojowe przy ul. Chludowskiej, a w ulicy 1 Maja będzie naprawiany chodnik. Powstanie wreszcie chodnik od cmentarza do os. Błękitny Staw oraz od ronda do przystanku końcowego – ul. Świerczewskiego. W ulicy tej powstanie też nowa zatoczka autobusowa.

Będzie też bezpieczniej między sklepem DINO a Osiedlem – zaplanowano tam budowę oświetlenia. Lampy pojawią się też na os. Kamieni Szlachetnych, na ul. Jesionowej oraz w ul. Zjednoczenia. W kilku miejscach powstaną też nowe progi zwalniające, o które od dawna zabiegają mieszkańcy (ul. Zjednoczenia, ul. Szmaragdowa, ul. Powstańców Wlkp. oraz Chludowska).

W 2016 roku zostanie też opracowana koncepcja zagospodarowania terenu działki 40/5. Odnowiona zostanie szkoła (elewacja, malowanie sal, korytarzy itp.). Zostaną wymienione słupy oświetleniowe (15 szt. – 1 etap). Kanalizacji sanitarnej doczekają się mieszkańcy rejonu ul. Ogrodowej (dz. 44.2) oraz ul. 7. Pułku Strzelców Konnych – do ul. Leśnej.

Udało się wreszcie obniżyć niektóre niesprawiedliwe podatki. Radni klubów koalicyjnych – INICJATYWA MIESZKAŃCÓW – GMINA RAZEM zdecydowanie opowiedzieli się za niższym podatkiem od wolnostojących garaży i małych budynków gospodarczych. Wójt proponował stawkę na poziomie maksymalnie w Polsce dopuszczalnym, czyli 7,68 zł. Ja natomiast wnioskowałem o obniżenie tego podatku o około 20% do kwoty 6 zł. Wniosek został przyjęty głosami radnych koalicji INICJATYWA MIESZKAŃCÓW – GMINA RAZEM. Była to odpowiedź na apel wielu mieszkańców północnej części gminy, a także użytkowników wolnostojących garaży w Biedrusku, którzy płacili za nie przez całe lata znacznie więcej niż właściciele garaży wbudowanych w dom.

W tegorocznym budżecie Biedruska nie zapomniano o wydatkach na cele społeczne. W porozumieniu z Zarządem Osiedla, zabezpieczono środki na wynagrodzenie animatora w klubie „CIAO!” przy Domu Osiedlowym, zwiększono środki na działalność KS DELFIN oraz jedynego na terenie naszej gminy – Klubu Honorowych Dawców Krwi Błękitna Kropelka. Przedszkole w Biedrusku zostanie doposażone w zabawki edukacyjne, a plac zabaw przy ul. Powstańców Wlkp. Będzie zmodernizowany. Planuje się również zorganizować dzieciom miejsce zabaw zimowych. Młodzież z Biedruska może natomiast liczyć na dofinansowanie 46. GDH Widmo. Nie zapomniano też o seniorach – dofinansowany zostanie „Teatrzyk na Luzie” (stroje, rekwizyty, dekoracje).

Serdecznie dziękuję, w imieniu własnym oraz radnego Grzegorza Łukszo za poparcie wszystkich naszych wniosków radnym klubu GMINA RAZEM, którego również jesteśmy członkami: Agnieszce Targońskiej, Krzysztofowi Pilasowi (Suchy Las), Zbigniewowi Hąci (Chludowo), Michałowi Przybylskiemu (Złotniki Osiedle) oraz radnym klubu INICJATYWA MIESZKAŃCÓW: (Małgorzacie Salwa-Haibach i Włodzimierzowi Majewskiemu (os. Grzybowe, Złotniki Wieś, Jelonek). Dziękuję również za współpracę przy kreowaniu budżetu Przewodniczącej – Magdalenie Przystałowskiej oraz i Zarządowi Osiedla Biedrusko.

Lista Publikacji Biedrusko