[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Zebranie w Biedrusku – 4 sierpnia 2015 r.

Autor:

W ostatni poniedziałek, 4 sierpnia br. odbyło się kolejne zebranie mieszkańców osiedla Biedrusko. Poświęcone ono było przede wszystkim zadaniom lokalnym na 2016 r. Przypomnijmy, że dzięki projektowi Michała Dziedzica – przewodniczącego Zarządu Osiedla Suchy Las,  popartego głosami koalicji Gmina Razem oraz Inicjatywa Mieszkańców sołectwa oraz jednostki pomocnicze mają w przyszłorocznym budżecie do dyspozycji więcej środków finansowych. W przypadku Biedruska jest to kwota 77.352 zł.  Podczas spotkania mieszkańcy zgłaszali swoje propozycje do budżetu na 2016 r.

Swoją obecnością zaszczycił nas wójt Grzegorz Wojtera. Niezwykle interesującą część zebrania stanowiły wolne głosy i wnioski. Mieszkańcy mieli możliwości bezpośrednio dowiedzieć się od Wójta, co się dzieje w wielu kwestiach dotyczących Biedruska. Wójt tradycyjnie obiecał kilka rzeczy:

  • otwarcie nowe szkoły wraz z oddziałami przedszkolnymi ma nastąpić 1 września 2017 roku,
  • 1 listopada tego roku ma być gotowy chodnik od ulicy Kasztanowej do Leśnej w ciągu ulicy 7 Pułku Strzelców Konnych,
  • w lecie 2016 r. ma być gotowa ścieżka rowerowa z Biedruska do Radojewa,
  • Pod koniec września tego roku ma być otwarta poczta w Biedrusku,

Panie Wójcie – dziękujemy za te obietnice. Jednocześnie apeluję o ich konsekwentną realizację, gdyż nie ukrywam, że będziemy na pewno każdej z nich bardzo skrupulatnie się przyglądać.

Lista Publikacji Biedrusko