[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Nie będzie konsultacji w Biedrusku!

Autor:

Podczas wczorajszej sesji Rady Gminy, na prośbę przewodniczącej –  Anny Ankiewicz, radny Tomasz Sztolcman złożył wniosek o wycofanie z porządku obrad projektu uchwały w sprawie konsultacji mieszkańców Biedruska dotyczących miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – rejon Rowu Północnego. Wprawdzie dyskusja była długa i burzliwa, to jednak mało merytoryczna, ponieważ niektórzy dyskutanci nie orientowali się zbytnio w procedurze planistycznej albo  nie rozumieli istoty konsultacji. Jeszcze inni wskazywali na polityczny charakter projektu.  Pełna relacja z sesji : https://esesja.tv/transmisja/9136/xxiv-sesja-rady-gminy-suchy-las.htm (0.28.30 – 1.29.10).

Wniosek radnego Sztolcmana uzyskał pełną akceptację klubu Gmina dla Ciebie oraz klubu Radnych Niezależnych. Konsultacji w Biedrusku zatem nie będzie. Szkoda, bo zabrakło tylko dwóch głosów radnych z Biedruska: Radosława Banaszaka oraz Krzysztofa Łączkowskiego, żeby projekt mógł być procedowany.

Samo złożenie projektu obudziło jednak sumienia radnych koalicji, którzy deklarowali, że sprzeciwią się wójtowi i odrzucą jego stanowisko w sprawie niektórych uwag mieszkańców do tego planu. Przypomnijmy, że wójt odrzucił wszystkie uwagi mieszkańców z wyjątkiem jednej o charakterze edytorskiej.

Po dwóch latach bezwzględnego posłuszeństwa wobec woli wójta mamy uzasadnione obawy, że radni koalicji odrzucą tylko te uwagi, które wcześniej wskaże im wójt. Tak więc wszystko w rękach wójta.

2020_row_polnocny

Wyniki głosowania w sprawie konsultacji w Biedrusku

Lista Publikacji Biedrusko