[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Zadania lokalne 2016 w Biedrusku

Autor:

W poniedziałek – 7 września br. odbyło się zebranie mieszkańców Biedruska. Uczestniczyło w nim około 30 mieszkańców naszej miejscowości. Dyskutowano przede wszystkim nad propozycjami do przyszłorocznego  budżetu oraz zadaniami lokalnymi.

Mieszkańcy swoje propozycje, w zakresie zadań lokalnych mogli Zarządowi Osiedla zgłaszać do 25 czerwca. Warto przypomnieć, że dzięki projektowi lidera Stowarzyszenia Gmina Razem – Michałowi Dziedzicowi, mieszkańcy m.in. Biedruska mają do swojej dyspozycji znacznie więcej środków finansowych.

Spośród wielu złożonych propozycji, ostatecznie mieszkańcy wybrali między innymi:

  1. Doposażenie Zespołu Szkół w Biedrusku.
  2. Zabawki edukacyjne dla przedszkola i oddziału przedszkolnego w szkole.
  3. Stworzenie dla dzieci miejsca do zabawy na zimę.
  4. Dofinansowanie działalności HDK Błękitna Kropelka.
  5. Doposażenie 46 GDH WIDMO.
  6. Dofinansowanie działalności Klubu Seniora Dębowy Liść.
  7. Rewitalizacja fontanny w parku przy ul. Powstańców Wielkopolskich.
  8.  Akcja czujek tlenku węgla.
  9. Dofinansowanie KS Strzelecki.

Niestety, pomimo wcześniej złożonej deklaracji na zebranie nie przybył wójta.

Lista Publikacji Biedrusko