[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Expressem przez sierpniową sesję

Autor:

Sierpniowa 2023 roku sesja otwiera ostatni sezon polityczny bieżącej – bardzo długiej, trwającej 5,5 roku kadencji samorządu.

Inwestycje w Złotnikach
Trwa procedura przetargowa dotycząca realizacji zadania budowy ulic: Pagórkowej i Spacerowej wraz z wodociągiem w ulicy Olchowej. Na wniosek wójta Rada Gminy przeznaczyła na ten cel dodatkowe środki, co umożliwi podpisanie umowy z wykonawcą. Obecnie trwa badanie ofert.

Trwają prace w zakresie budowy kanalizacji sanitarnej w ulicach Słowackiego, Reja i Prusa. Prace przebiegają planowo, wg wcześniej opracowanego harmonogramu. Firma ROKAN RK SP. z o.o. z Chodzieży stara się, aby budowa, w miarę możliwości, nie wpływała negatywnie na codzienne życie mieszkańców.

W sierpniu br. zakończono prace projektowe w zakresie budowy wielofunkcyjnego boiska sportowego o wymiarach 46x37ze sztuczną nawierzchnią (krótka, gęsta trawa ze sztucznego jedwabiu) przy ulicy Lazurytowej w Złotnikach Parku. Boisko będzie przypominać to z os. Grzybowego. Projekt, zakłada również budowę oświetlenia oraz ogrodzenia z dojściem od ulicy Lazurytowej. Finansowanie boiska zgłoszono do programu rządowego Polski Ład.

W następnym miesiącu przekażemy informację dotyczącą terminu realizacji budowy wyjazdu z ul. Lazurytowej w ul. Obornicką. Zadanie to będzie wykonywane w formule uproszczonej, co stwarza możliwość krótszej realizacji.
Trwa budowa gminnego monitoringu. Dodatkowe kamery pojawią się w wielu miejscach gminy, między innymi na skrzyżowaniach Azaliowa/ Pigwowa oraz Obornicka/ Pawłowicka w Złotnikach.

Cały czas czekamy na koncepcję przebudowy i organizacji ruchu na skrzyżowaniu Czołgowa, Obornicka, Złotnicka. O szczegółach będziemy informować na bieżąco. Celem projektu jest przedstawienie różnych wariantów dla tego ważnego skrzyżowania oraz połączenia go z projektowaną właśnie drogą rowerową wzdłuż ul. Obornickiej.

Przedsiębiorcy i mieszkańcy – rejon ulicy Prostej w Złotnikach
Na bieżąco informujemy o sporze mieszkańców z przedsiębiorcami w rejonie ulicy Prostej. Sprawa dotyczy przede wszystkim organizacji ruchu samochodów ciężarowych w tej części osiedla. O szczegółach informujemy na naszej osiedlowej stronie internetowej: http://www.zlotniki.suchylas.pl/index.php/11-aktualnosci/360-rejon-ulicy-prostej-w-zlotnikach.html .

Inwestycje w Złotkowie
Podczas sierpniowej sesji wójt zaproponował zwiększenie środków na realizację zadania budowy ulic w zachodniej części Złotkowa o kwotę 3,7 mln złotych celem sfinansowania II etapu. Radni przypomnieli wójtowi, że zgoda na realizację tej niezwykle kontrowersyjnej inwestycji dotyczyła jedynie I etapu. Nadal trwa wstępna procedura określenia warunków technicznych likwidacji słupów energetycznych w Złotkowie w ul. Słonecznikowej.
W trakcie realizacji jest projekt budowy kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej w rejonie ul. Rodowej – termin wykonania dokumentacji projektowej wraz ze złożeniem wniosku w Starostwie Powiatowym to wrzesień 2023. Niestety, przepadł wniosek złożony przez radnego Michała Przybylskiego dotyczący realizacji wykonanego projektu. Będziemy zabiegać, żeby zadanie to pojawiło się w budżecie na 2024 r.

Inwestycje w Chludowie
Na wniosek wójta Rada Gminy uchwaliła dodatkowe środki na realizację zadania Chludowo- projekt i budowa parkingu publicznego na ul. Kościelnej (przy Kościele). Parking na 40 miejsc postojowych będzie wykonany z przepuszczalnej kostki brukowej w formule ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ. Do wieloletniej prognozy finansowej wpisano budowę wodociągu przy ulicy Leśnej na odcinku pomiędzy ul. Biedruszczaną a Chojnicką w Chludowie. Projekt wykonali mieszkańcy. Cały czas procedowany jest projekt budowy boiska sportowego w rejonie ulic: Tysiąclecia i Dworcowej w Chludowie. Mamy nadzieje, że młodzież dojdzie do porozumienia z mieszkańcami.

Klub Radnych Inicjatywa Mieszkańców Gmina Razem
(-) Michał Przybylski – przewodniczący
(-) Grzegorz Słowiński
(-) Zbigniew Hącia

Lista Publikacji Chludowo