[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Budżet 2017 – Złotniki-Osiedle

Autor:

Na grudniowej sesji Rady Gminy Suchy Las, uchwalono budżet na rok 2017. Dla Złotnik – Osiedla zaplanowano:

– Opracowanie koncepcji, modelu finansowania oraz projektu zespołu szkolno-przedszkolnego na terenie osiedla ZŁOTNIKI – PARK (nowe osiedle w rejonie Obornickiej, Łagiewnickiej). Jest to pierwszy etap budowy pełnej szkoły podstawowej w Złotnikach wraz z przedszkolem, boiskiem sportowym i budynkami administracji. Orientacyjny termin realizacji 2017/2020 r. W pierwszej kolejności ma powstać przedszkole wraz z zapleczem administracyjnym. W latach kolejnych szkoła podstawowa. Więcej o szkolnictwie w gminie tutaj

– Dokończenie budowy dróg w centralnej części osiedla. Nawierzchnia z kostki brukowej: Kwiatowa, Tulipanowa, Konwaliowa, Różana, Wrzosowa oraz Bluszczowa. Budowa oświetlenia ulic Bluszczowej oraz Kwiatowej. Przypominam, że realizację tej inwestycji wstrzymano z uwagi na braki w dokumentacji. Termin realizacji – kwiecień 2017 r. Czekamy na odwilż, aby można było zacząć prace budowlane.

– Budowa węzła przesiadkowego poznańskiej kolejki metropolitalnej wraz z remontem ulic Łagiewnickiej, Dworcowej, Pawłowickiej. Inwestycja współfinansowana ze środków unijnych. W zakresie tej inwestycji w ul. Pawłowickiej ma być wybudowany chodnik i nowa nawierzchnia, ul Dworcowa ma być wybudowana na całej długości, tj. od ul. Pawłowickiej do Łagiewnickiej. Oblicze swoje również ma zmienić ul. Łagiewnicka od torów do ul. Obornickiej. Powstanie też ścieżka rowerowa i chodnik na całej jej długości. Termin realizacji październik 2017 r.

– Budowa ulic w rejonie Kochanowskiego. Wnioskowano o następujący harmonogram realizacji zadania:

  • Etap 1 ul. Kochanowskiego, ul. Pawłowicka do torów kolejowych. Realizacja 2017/2018;
  • Etap 2 ul. Reja. Realizacja 2018;
  • Etap 3 ul. Słowackiego, ul. Prusa. Realizacja 2019 r.

Przetarg na całe zadanie – 1 kwartał 2017 r. Rozpoczęcie prac budowlanych czerwiec 2017 r. Projekt został wykonany w 2016 r. Niestety, nie otrzymano pozwolenia na budowę i trzeba dokonać korekt.

– Budowa ulic we wschodniej części osiedla. Wnioskowano o następujący harmonogram realizacji zadania:

  • Etap 1 ul. Żukowa, ul. Prosta, ul. Jelonkowa (od dz. nr 148 do ul. Cichej). Realizacja 2017/2018. Konieczność likwidacji lokalnych podtopień posesji;
  • Etap 2 ul. Działkowa, ul. Okrężna, ul. Miła, ul. Krótka, ul. Jelonkowa (od dz. 148 do ul. Łagiewnickiej). Realizacja 2018;
  • Etap 3 ul. Graniczna, ul. Spacerowa, ul. Pagórkowa, ul. Kalinowa (nowy odcinek) Realizacja 2019 r.

Przetarg na całe zadanie – 1 kwartał 2017 r. rozpoczęcie prac budowlanych czerwiec 2017 r.

– Wyprofilowanie drogi i oczyszczenie rowów tzw. drogi serwisowej wzdłuż ulicy Obornickiej na odcinku Pawłowicka – Łagiewnicka – zachodnia strona. Realizacja tego zadania spowoduje, że posesje przyległe do ul. Obornickiej nie będą już zalewane wodami deszczowymi.

– Budowa oświetlenia w ul. Forsycjowej oraz projekt oświetlenia ul. Kalinowej – realizacja w 2018 r.

– Budowa pętli autobusowej we wschodniej części osiedla (ul. Jelonkowa). Zgodnie z uchwałą Zebrania Mieszkańców z 2013 r.

– Doposażenie świetlicy osiedlowej przy ul. Żukowej 14. Wykonanie nawierzchni z kostki brukowej obok wiaty ogrodowej – ok. 30 m. kw.; zakup 1 zestawu mebli ogrodowych identycznych, jak w 2015 r. do wiaty ogrodowej; zakup 5 kompletów biesiadnych ław składanych (stół + 2 ławki); zakup pawilonu ogrodowego 6m x 3m z logo Złotniki-Osiedle; zakup 6 szt. parasoli ogrodowych z logo Złotniki-Osiedle do mebli ogrodowych; zakup patelni gastronomicznej oraz grilla.

Podobnie jak w latach poprzednich, Zarząd Osiedla planuje organizację kilku imprez integracyjnych: sprzątanie osiedla (kwiecień), Dzień Dziecka/Dzień Matki (maj/czerwiec), wycieczka dla dorosłych (lipiec), wycieczka na grzybobranie (październik), wieczornica patriotyczna (listopad), wigilia osiedlowa (grudzień).

Radni koalicji INICJATYWA MIESZKAŃCÓW-GMINA RAZEM doprowadzili również do wywołania długo oczekiwanego przez mieszkańców miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu ulicy Kochanowskiego (mpzp Złotniki Północny Zachód). Będzie zatem nowy plan, w ramach którego zostanie wydzielone miejsce pod plac zabaw dla dzieci oraz siłownię zewnętrzną. Zarząd Osiedla podjął już działania celem wygospodarowania na ten cel stosownych środków.

Niestety, radni mają bardzo ograniczony wpływ, na to ile z tych inwestycji zostanie faktycznie zrealizowanych w terminie. Zbyt późno ogłaszane przetargi, błędy w dokumentacji itp sprawiają, że inwestycje prowadzone są bardzo wolno. Przykładem jest rejon ulicy Kwiatowej, gdzie zadanie powinno być zrealizowane w 2016 r. Tymczasem prace zakończą się w kwietniu 2017 r. Być może w tym roku będzie lepiej.

Lista Publikacji Złotniki