[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Północno-wschodnia obwodnica Poznania

Autor:

Pod koniec kwietnia do Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Poznaniu została złożona petycja podpisana przez 500 mieszkańców naszej gminy z prośbą o uwzględnienie tzw. „żółtego wariantu” dla korytarza planowanej obwodnicy Poznania. Zabiegamy, żeby obwodnicę przesunąć kilkaset metrów w głąb poligonu. Obecnie planuje się jej przebieg bardzo blisko zabudowań w Złotkowie i Złotnikach. Cieszymy się, że z wyjątkiem p. Anny Ankiewicz – szefowej Fundacji Nowoczesna Gmina oraz kilku radnych klubu związanego również z wójtem, petycję podpisali wszyscy gminni samorządowcy (radni, sołtysi oraz przewodniczący osiedli). Szkoda, że polityka bierze górę nad zdrowym rozsądkiem. Kopie petycji zostały rozesłane do wielkopolskich posłów, wójta oraz Ministerstwa Obrony Narodowej. Liczymy, że głos mieszkańców zostanie usłyszany przez osoby decyzyjne.

Niezależnie od powyższego, podjęliśmy określone czynności prawne, zmierzające do uzyskania przez stowarzyszenie GMINA RAZEM statusu strony w postępowaniu przed RDOŚ w sprawie wydania decyzji środowiskowej. Stosowne porozumienie z kancelarią prawną podpisali: Michał Dziedzic oraz Grzegorz Słowiński. O pracy kancelarii informować będziemy na bieżąco.

Lista Publikacji Ogólnogminnych