[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Debata SPOTKAJMY SIĘ W POWIATOWEJ 17.

Autor:

W dniu 9 maja 2018 r., po ponad dwóch godzinach, zakończyła się debata ze starostą poznańskim Janem Grabkowskim w sprawie północnowschodniej obwodnicy aglomeracji poznańskiej. Wśród prelegentów, oprócz wójta i starosty byli prawie wszyscy przedstawiciele jednostek pomocniczych, których obwodnica bezpośrednio dotyczy (Grzegorz Słowiński, Michał Brdęk oraz Anna Ankiewicz). W toku dyskusji wskazywano, że podczas procedury projektowania korytarza nie uwzględniono głosu mieszkańców Złotkowa, Złotnik Osiedla oraz Jelonka, których obwodnica zmieni o 180 stopni jakość życia w miejscu, które wybrali na swoją ostoję. Jak na ironię losu, właśnie OSTOJĄ (pewnie spokoju) nazwano nowe, kameralne osiedle w Jelonku w pobliżu którego planuje się olbrzymi węzeł komunikacyjny.

Trzeba zaznaczyć, że nikt nie był przeciwko budowie obwodnicy. Wszyscy dyskutanci wskazywali jednak na ignorowanie głosu mieszkańców, którzy od listopada 2016 r. jednoznacznie opowiadają się za tzw. „wariantem żółtym” przebiegu tej drogi, na który nie zgadza się obecnie wojsko. Wariant żółty wchodzi bowiem kilkaset metrów w głąb poligonu, ale w obszarze zupełnie przez wojsko niewykorzystywanym.

03_obwodnica

Konkluzją spotkania była deklaracja starosty Jana Grabkowskiego, że doprowadzi do spotkania przedstawicieli Zarządu Dróg Powiatowych z mieszkańcami. Pozytywnie zareagowano też na wniosek radnego Michała Przybylskiego o rozpoczęcie wreszcie poważnych i profesjonalnych negocjacji z wojskiem.

Zobaczymy, czy to co zostało podjęte i postanowione, będzie miało szansę na realizację zgodnie z oczekiwaniami naszych mieszkańców. Miejmy nadzieję, że tak jak starosta powiedział – budując perspektywę na tą drogę, nie niszczymy perspektywy życia tych, których obwodnica może boleśnie dotknąć.

Mam nadzieję, że ten cykl spotkań z mieszkańcami, to nie przedwyborcze tournée, lecz merytoryczne zebrania mające na celu realną dbałość o interes zwykłych ludzi.

Lista Publikacji Złotniki