Czy wójt nie wie o zmianie granic jednostek pomocniczych w gminie?

Na stronie internetowej Urzędu Gminy ukazał się artykuł w sprawie podjętej na marcowej sesji przez Radę Gminy uchwały, dotyczącej jednomandatowych okręgów wyborczych.  Urząd Gminy przekazał informację niepełną. Informacja właściwa znajduje się jedynie w załączniku. O problemach z uformowaniem okręgów  wyborczych pisał M. Przybylski http://www.gminarazem.pl/zlotniki-puzzle/

Warto zatem poinformować wyborców, że Komisarz Wyborczy wycofał się z pozytywnej opinii projektu uchwały wójta, ponieważ nie posiadał wiedzy o zmianie granic jednostek pomocniczych w gminie Suchy Las. Przypominamy, że zmiana granic jednostek pomocniczych objęła Złotniki Wieś oraz Złotniki Osiedle, a wójt tej absolutnie kluczowej informacji Komisarzowi nie przekazał.

Komisarz Wyborczy postanowił ponadto, że Rada Gminy powinna dokonać  zmiany wadliwego projektu wójta i wprowadzić zmiany w okręgu wyborczym 13 poprzez prawidłowy opis granic zgodny ze zmianami granic jednostki pomocniczej Złotniki Wieś, a także dokonać zmian w okręgu wyborczym nr 14 i nr 15 zgodnie ze zmianami granic jednostki pomocniczej osiedla Złotniki – Osiedle poprzez dopisanie ulic do właściwych okręgów wyborczych.

Obecnie sprawa znajduje się w Państwowej Komisji Wyborczej, która wyda postanowienie,  na ile Rada Gminy może ingerować w dotychczasowe  granice okręgów wyborczych w odniesieniu do zmian granic jednostek pomocniczych.