[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Złotniki-Osiedle. Budżet 2019 rok.

Autor:

W budżecie 2019, który powstał jeszcze w poprzedniej kadencji Rady Gminy zaplanowano szereg ważnych inwestycji na terenie Złotnik-Osiedla.

Rejon ulicy Kochanowskiego

Kontynuowana będzie budowa ulic: Pawłowickiej i Kochanowskiego. Termin zakończenia inwestycji to wrzesień 2019  rok. Powstać również powinien plac zabaw przy ul. Kochanowskiego, na który mieszkańcy naszego osiedla oszczędzali środki z zadań lokalnych przez 3 lata. Zaoszczędzono 85.000 zł. Aktualnie czekamy nadal na uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania dla tego terenu.

W związku z budową Poznańskiej Kolei Metropolitalnej (PKM) wykupiony został odcinek od ul. Kochanowskiego do ul. Poznańskiej w Złotkowie celem wykonania drogi dojazdowej do stacji PKM w Złotkowie.

Wschodnia część osiedla

We wschodniej części osiedla prowadzona będzie dalsza modernizacja dróg (etap 1 i 2) – zlewnia kanalizacji deszczowej do ulicy Łagiewnickiej (Jelonkowa, Działkowa, Graniczna, Krótka, Miła, Okrężna, Prosta, Kalinowa – nowy odcinek). Termin zakończenia prac to czerwiec 2019 r. Powstanie też projekt oświetlania ulicy Jelonkowej od ul. Pigwowej do ul. Czołgowej. W ogrodzie przy ul. Żukowej powstanie murowany grill z wędzarnią. Wykonany zostanie też projekt rewitalizacji ogrodu, co pewnie pozwoli na pozyskanie środków na jego modernizację. Zarząd Osiedla czyni starania, żeby w ramach środków budżetowych wykonać modernizację ulicy Żukowej oraz dokończyć remont ulic: Jelonkowej oraz Granicznej na odcinku nieobjętym etapem 1 i 2 (zlewnia kanalizacji deszczowej do ulicy Obornickiej).

Zachodnia część osiedla

W zachodniej części osiedla powstanie projekt drogi serwisowej wzdłuż ulicy Obornickiej na odcinku Pawłowicka – Radosna wraz z otoczeniem sklepu. Zadanie to nie zostało zrealizowane w 2018 roku. Planuje się również remont budynku dworca kolejowego, a Złotniki-Osiedle oraz Złotniki Wieś zostaną połączone długo wyczekiwaną ścieżką rowerową.

Działalność społeczna

Zabezpieczono środki na działalność integracyjną. Jak co roku planujemy szereg imprez, które trwale wrosły już w pejzaż kulturalny osiedla. W kwietniu posprzątamy nasze osiedle, a na przełomie maja i czerwca zaprosimy dzieci i ich mamy na osiedlowy Dzień Dziecka/Dzień Matki. W lipcu zorganizowana zostanie wycieczka dla dorosłych mieszkańców, a we wrześniu lub październiku rodzinny wypad na grzyby (jak zawsze uzależniony od pogody). W listopadzie – wieczorek patriotyczny, a rok zakończy tradycyjnie osiedlowa wigilia. Mieszkańcy ufundują też niezastąpionym Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, które wszystkie wyżej wymienione imprezy i uroczystości współorganizują nowe stroje.

Ponadto czynione są starania o zabezpieczenie środków na wykup terenu pod osiedlowy park, który stanowiłby jedyne miejsce zieleni dla bardzo dynamicznie rozrastającego się osiedla, zwłaszcza dla młodych mieszkańców nowobudowanego osiedla Złotniki Park.
Na teren takiego parku/skweru powinno się przenieść plac zabaw i siłownię zewnętrzną z ul. Obornickiej. Obecna, zresztą tymczasowa lokalizacja placu zabaw i siłowni, jest powszechnie krytykowana przez mieszkańców, którzy podkreślają, że wzrastający ruch przy ul. Obornickiej naraża ich dzieci na wdychanie spalin samochodowych.

2019_Budżet_Złotniki-Osiedle

Plac zabaw i zewnętrzna siłownia obecnie oddalone są kilkanaście metrów od ul. Obornickiej

  Przykład typowej opinii w tej sprawie jednej z mieszkanek osiedla pozostawiam bez komentarza:

„Plac zabaw przy Obornickiej to jak dla mnie totalna porażka. Kto chciałby spędzać czas wśród smrodu spalin czy hałasu samochodów. Byłam tam cały jeden raz.”

Lista Publikacji Złotniki