[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Parada komediantów, czyli szynobus w Złotnikach

Autor:

Kończy się kampania wyborcza. Trzeba przyznać, że niektóre poczynania kandydatów na radnych wywołują spore zakłopotanie wśród wyborców. Prym wiodą naprędce uformowani w komitet wyborczy kandydaci wójta, których dotychczasowa kampania wyborcza wprowadza w przynudnawy i nazbyt poważny ton zmagań wyborczych  pierwiastek humorystyczny.

Kilka przykładów:

Kandydat KWW Gmina Dla Ciebie, szerzej nieznany, nijaki Marcin Niewczas zupełnie nie orientuje się z jakiego startuje okręgu. Na swoich banerach informuje, że startuje z okręgu nr 13: Jelonek, os. Grzybowe, Złotniki Wieś. Tymczasem Jelonek … przynależy do okręgu nr 12. Być może p. Marcin rozważa kandydowanie, ku radości elektoratu, z dwóch okręgów.

01_komedianci

Równie „biegły” w geografii wyborczej jest inny kandydat stronnictwa wójta radny Grzegorz Rewers. Ten z kolei zapomniał, że jego okręg nr 15 to nie tylko Złotkowo, ale również, a może przede wszystkim – Złotniki Osiedle.  Zdecydowana większość mieszkańców Złotnik Osiedla twierdzi, że pamięć radnego Rewersa szwankuje w tym zakresie od dobrych 8 lat, a w tym roku zwyczajnie zagrał w otwarte karty.

02_komedianci

Magazyn Sucholeski Mieszkańców – ogłoszenie KWW Gmina Dla Ciebie

Kandydat niezależny z Biedruska, wobec powszechnych podejrzeń mieszkańców, że nie zamieszkuje w Biedrusku,  postanowił poinformować elektorat, że się myli. Kategorycznie temu zaprzecza i twierdzi, że jest z Biedruska. Trzeba przyznać, że to wprawdzie jedyny, ale poważny atut kandydata na radnego i bardzo mocny punkt jego programu wyborczego.

03_komedianci

Magazyn Sucholeski Mieszkańców – ogłoszenie wyborcze KWW Krzysztofa Łączkowskiego

Wszystkich jednak przebił inny faworyt wójta – ujawniony znacznie później niż inni kandydaci ze względu na szeroko opisywane przez Głos Wielkopolski okoliczności.

2018_10_05_glos_wlkp

Pan Michał Maciej P. (okręg 15) ogłosił, że wprowadzi bezpłatne bilety kolejowe oraz szynobus na ulicy Jelonkowej w Złotnikach – Osiedlu. Prawdopodobnie pana Michała Macieja P. poinformowano, że trwający akurat remont ul. Jelonkowej zakłada ułożenie również torów kolejowych.  Trasa szynobusu, wedle punktu 1 programu Kandydata wiodłaby od wspomnianej ul. Jelonkowej poprzez Nowe Złotniki (nie wiemy, co autor ma na myśli), dalej ul. Łagiewnicką do ul. Dworcowej.

04_komedianci

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=485220561996625&id=466401203878561&__tn__=K-R

O wyjaśnienie tej kwestii zwrócimy się do Urzędu Gminy.

Lista Publikacji Ogólnogminnych