[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Smród kompostowni z wysypiska dociera do Złotnik

Autor:

Niestety, w dniu dzisiejszym wielu mieszkańców Złotnik poczuło smród z wysypiska śmieci. O sprawie problemów odorowych pisaliśmy już wielokrotnie. Na pytanie przewodniczącej Komisji Komunalnej i Ochrony Środowiska Rady Gminy Suchy Las Agnieszki Targońskiej, o źródło uciążliwości odorowych wiceprezydent Poznania odpowiedział, że

„…. na terenie składowiska odpadów w Suchym Lesie funkcjonuje obecnie tymczasowa kompostownia pryzmowa otwarta, która pozwala na przetwarzanie 10.000 Mg odpadów zielonych rocznie. W lipcu 2013 r. na zlecenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów sp. z o. o. , który jest podmiotem prowadzącym składowisko, dokonano badań, mających na celu analizę intensywności oraz zasięgu uciążliwości odorowych składowiska. Wykazały one jednoznacznie, że dominująca uciążliwość pochodzi z terenu istniejącej kompostowni pryzmowej „.

Przypomnijmy, że władze naszej gminy planują zbudowanie kolejnej kompostowni w Złotnikach, zaledwie 1.200 metrów od zabudowań, gdzie kierunek wiatrów jest najbardziej niekorzystny dla Złotnik-Osiedla oraz os. Grzybowego. Kompostownia, z której obecnie docierają odory, zlokalizowana jest znacznie dalej, a kierunek wiatrów jest dużo bardziej  dla Złotnik korzystny.

2015.08.15_komp

Czy wobec powyższego możliwe jest zbudowanie nieuciążliwej kompostowni w Złotnikach, skoro nie udało się w Suchym Lesie?

Lista Publikacji Złotniki