[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Expressem przez listopadową sesję

Autor:

Koniec roku w samorządach to przede wszystkim budżet na kolejny rok, ale nie tylko.

Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego

Podczas listopadowej sesji przyjęto kilka uchwał w sprawie przystąpienia do sporządzania miejscowych planów, między innymi rejon ulic szosy Poznańskiej, Golęczewskiej i Poznańskiej. Rozpoczną się również prace nad oczekiwanym przez mieszkańców rejonu ulicy Kochanowskiego planem Złotkowo – teren aktywizacji gospodarczej w rejonie ulicy Sobockiej. Plan ten ma przede wszystkim wyodrębnić strefę zieleni izolacyjnej oddzielającej mieszkańców ulic: Kochanowskiego, Reja, Prusa w Złotnikach od planowanego terminala przeładunkowego oraz Centrum logistycznego, który powstanie pomiędzy Golęczewem a trasą S11. Wójt oraz radni dotrzymali zatem słowa danego mieszkańcom Złotnik podczas wywoływania planu pod terminal.

Inwestycje w Złotnikach

25 października otwarto oferty dotyczące zadania: „Budowa ulic w Złotnikach – Spacerowa, Pagórkowa i Olchowa (wodociąg). Ponad miesiąc później, tj. 28.11 br. miała być podpisana umowa z wyłonionym w wyniku przetargu wykonawcą. Z niewiadomych przyczyn umowy w tym terminie nie podpisano, pomimo że przetarg został rozstrzygnięty. Ostatecznie umowę z wykonawcą podpisano miesiąc później, tj. 28.12 br. To bardzo dobra wiadomość zwłaszcza dla mieszkańców ulicy Olchowej, którzy od wielu miesięcy czekają na zbudowanie krótkiego wodociągu, bez którego nie mogą wprowadzić się do nowych domów.

Cały czas trwają prace w zakresie budowy kanalizacji sanitarnej w ulicach: Słowackiego, Reja i Prusa. Prace przebiegają wprawdzie planowo, wg wcześniej opracowanego harmonogramu, ale firma wykonawcza nie odtwarza na bieżąco nawierzchni, co uniemożliwia w miarę normalne funkcjonowanie mieszkańcom. Dzięki osobistemu zaangażowaniu p. Ilony Ciok – zastępczyni wójta, gmina przesłała jeszcze przed świętami tj. 21.12 br. wezwanie do firmy, celem doprowadzenia nawierzchni do stanu umożliwiającego dojście i dojazd do posesji, zgodnie z zapisami umownymi. Odpowiedź dotarła po tygodniu. Wynika z niej, że 2 stycznia br. firma wchodzi na budowę i wykonuje (bez względu na warunki pogodowe) utwardzenie umożliwiające dojście do posesji na wszystkich trzech ulicach tymczasowy chodnik tłuczniowy. W styczniu firma rozpocznie docelowe utwardzenie nawierzchni (odtworzenie) rozpoczynając od ul. Kochanowskiego.

(-) Michał Przybylski – przewodniczący
(-) Grzegorz Słowiński
(-) Zbigniew Hącia

Lista Publikacji Ogólnogminnych