Budowa kolektora kanalizacji deszczowej w Złotnikach

Budowa kolektora kanalizacji deszczowej na odcinku od ul. Kobaltowej do istniejącej kanalizacji w ul. Łagiewnickiej w Złotnikach, tj. do skrzyżowania z ul. Obornicką, jest inwestycją niezbędną i faktycznie powinna poprzedzać budowę ulic w tej części osiedla. Kolektor ten umożliwi podłączenie wszystkich osiedlowych ulic do kanalizacji deszczowej, a także rozwiąże problem podtapiania posesji przy ulicach: Jelonkowej oraz Łagiewnickiej.

Z treści pisma Urzędu Gminy Suchy Las z 14 lutego 2014 r. skierowanego do zarządu osiedla Złotniki – Osiedle, dotyczącego harmonogramu prowadzenia inwestycji:  Budowa ulic: Zielona, Wrzosowa, Radosna, Kwiatowa, Tulipanowa, Irysowa, Różana wynika jednak, że w ramach finansowania tej inwestycji wykonuje się również budowę kolektora kanalizacji deszczowej na odcinku od ul. Kobaltowej do istniejącej kanalizacji w ul. Łagiewnickiej, tj. do skrzyżowania z ul. Obornicką. Budowa tego kolektora nie jest i nie była nigdy opisana w Wieloletniej Prognozie Finansowej w ramach zadania BI/WPF/2014/0001 i w związku z tym nie powinna obciążać i tak bardzo skromnego, uszczuplonego o kwotę 1.200.000 zł, budżetu całej tej inwestycji.

Koszt budowy tego kolektora pochłonie kwotę ok. 1.400.000 zł z kwoty 1.600.000 zł przewidzianej na realizację tej inwestycji w 2014 r. Mając na uwadze, że w tym roku planuje się jeszcze, za ewentualnie pozostałą kwotę, zlecić opracowanie dokumentacji projektowej inwestycji, nie będzie realnych szans na budowę jakiejkolwiek ulicy w tej części osiedla w bieżącym roku.

Lista Publikacji Złotniki