[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Nowe osiedle w Złotnikach

Autor:

Podczas drugiego posiedzenia wrześniowej sesji Rady Gminy Suchy Las przyjęto dwa bardzo ważne projekty uchwał w sprawach miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego pod nowe osiedle w Złotnikach:

Negocjacje nad ostatecznym kształtem tych planów trwały kilkanaście miesięcy.  Koalicja INICJATYWA MIESZKAŃCÓW – GMINA RAZEM zabiegała o usytuowanie na terenie nowego osiedla inwestycji o charakterze społecznym: szkoła (UO), sklep (MW/U), przychodnia lekarska (UZ). 

rysunek_mpzp_begier

 

 • UZ przychodnia lekarska
 • MW/U sklep
 • UO zespół przedszkolno – szkolny
 • KDD wyjazd główny z osiedla na drogę serwisową wzdłuż ulicy Obornickiej, która na wysokości ul. Prostej połączy się z ul. Obornicką. Z drugiej strony wyjazd w ul. Łagiewnicką
 • 1KDW droga wewnętrzna z parkingiem
 • 2/3 KDW osiedlowe drogi wewnętrzne
 • 1/2 MN – ciąg domków jednorodzinnych
 • 1/2/3/4 MW – teren pod budynki wielorodzinne (6 lokali); w przypadku połączenia dylatacją 12 lokali

Przypomnijmy, że od 2012 roku o obiekt oświatowy w Złotnikach zabiegają zarząd osiedla ZŁOTNIKI – OSIEDLE oraz sołectwo ZŁOTNIKI WIEŚ. Uchwalenie miejscowego planu w takim kształcie otwiera realne możliwości budowy długo oczekiwanego zespołu przedszkolno-szkolnego w Złotnikach. Skorzystają na tym nie tylko mieszkańcy Złotnik-Osiedla i Złotnik Wsi, ale również mieszkańcy Złotkowa. Znacząco zmniejszy się też ruch wokół szkół sucholeskich.

Podczas negocjacji bardzo istotne było dla nas zaplanowanie właściwych rozwiązań komunikacyjnych w tym rejonie. Z tego względu uwarunkowywaliśmy uchwalenie miejscowego planu pod nowe osiedle przyjęciem koncepcji nowej organizacji ruchu w Złotnikach oraz w Suchym Lesie. Koncepcja powstała i w najbliższym czasie będzie realizowana. Kluczową kwestią jest właściwa organizacja ruchu na os. Grzybowym, które bezpośrednio byłoby narażone na spore uciążliwości spowodowane jeszcze większym niż obecnie wzrostem natężenia ruchu samochodowego. Do koncepcji wprowadzono liczne uwagi Zarządu Osiedla Grzybowego. Spotykano się na naradach roboczych w Starostwie Powiatowym w Poznaniu oraz w Złotnikach Osiedlu celem omówienia szczegółowych rozwiązań. W naradach uczestniczyli przedstawiciele inwestorów oraz wójt. Mamy nadzieję, że wypracowana koncepcja zostanie szybko wdrożona nie tylko na obszarze osiedla Grzybowego, ale również w Suchym Lesie. Czekają na to mieszkańcy!

Niezmiernie istotnym elementem właściwej organizacji ruchu w rejonie nowego osiedla było wyprowadzenie ruchu bezpośrednio w ul. Obornicką, co odciąży wąską ul. Łagiewnicką w Złotnikach. Takie rozwiązanie zapewnia uchwalony na tej samej sesji miejscowy plan dla terenów wzdłuż ul. Obornickiej.

rysunek_mpzp_nickiel

 

 • 1/2KS – parkingi
 • 1KDD wyjazd główny z osiedla
 • KDG ul. Obornicka
 • KDX droga rowerowa
 • KD poszerzenie ulicy Łagiewnickiej

Lista Publikacji Złotniki