[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Komunalna i Ochrony Środowiska (październik 2016)

Autor:

W październiku Komisja nie obradowała. Członkowie Komisji brali udział w konsultacjach i szkoleniach.

12 października 2016 r. w Suchym Lesie odbyły się konsultacje projektu Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Poznania na lata 2016-2025 http://mobilnosc.metropoliapoznan.pl/konsultacje-spoleczne/projekt-dokumentu-planu-zrownowazonej-mobilnosci-miejskiej/  Został on opracowany  na zlecenie Stowarzyszenia Metropolia Poznań http://www.aglomeracja.poznan.pl/ , którego członkiem jest Gmina Suchy Las. Plan stworzono celem zaspokojenia potrzeb mobilności ludzi oraz gospodarki w miastach i ich otoczeniu, dla poprawy jakości życia. Podczas spotkania autorzy przedstawili główne założenia planu i harmonogram ich realizacji. Następnie odbyła się dyskusja z udziałem publiczności.

25 października 2016 r. w Collegium da Vinci miało miejsce Metropolitalne Forum Planowania Przestrzennego. Podczas forum przedstawiono Koncepcję Kierunków Rozwoju Przestrzennego Metropolii Poznań   http://planowanie.metropoliapoznan.home.pl/planowanie/  i rozmawiano o zasadach wdrażania jej ustaleń. Uczestnicy forum wzięli udział w debatach na temat tych zagadnień. Więcej na temat na http://www.poznan.pl/mim/info/news/koniec-rywalizacji-miasto-powiat-uczestnicy-forum-metropolitalnego-zapowiadaja-wspolprace,99304.html

Jak się okazało – dyskusja nad oboma dokumentami wzbudziła zainteresowanie wyłącznie radnych koalicji GMINA RAZEM – INICJATYWA MIESZKAŃCÓW. Radni Nowoczesnej Gminy nie wzięli udziału w obradach.

Lista Publikacji Ogólnogminnych