[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Komunalna i Ochrony Środowiska

Autor:

Pierwsze posiedzenie Komisji Komunalnej i Ochrony Środowiska dobyło się 9 stycznia 2015 roku. Zdominowała je dyskusja nad projektem budżetu gminy na 2015 r. Komisja sformułowała 30 wniosków, które głównie dotyczyły wydatków majątkowych. Zaproponowano między innymi, aby w tegorocznym budżecie przeznaczyć środki na budowę miejsc postojowych w rejonie os. Poziomkowego przy skrzyżowaniu ulic: Malinowej i Aroniowej, modernizację ul. Żurawinowej oraz projekt modernizacji ul. Sasankowej w Suchym Lesie.

Zaproponowano także przyspieszenie o 2 lata budowy pełnego uzbrojenia terenu w Złotkowie (ul. Lipowa, Złota, Gogulcowa, Srebrna, Platynowa, Irydowa, Miedziana, Rzepakowa, Słonecznikowa, Sobocka oraz terenów aktywizacji gospodarczej) oraz budowę wodociągu w Golęczewie na ul. Stawnej.

Wiele wniosków dotyczyło umocnienia dróg płytami betonowymi, budowy chodników, czy rozbudowy oświetlenia ulicznego (na przykład na ul. Truskawkowej w Suchym Lesie zaplanowano dwie dodatkowe lampy).
Rozpoczęto dyskusję na temat finansowania budowy miejsc postojowych na terenie PepsiCo przy os. Poziomkowym w Suchym Lesie. W efekcie w Wieloletniej Prognozie Finansowej na 2016 r. zaplanowano kwotę 1.250.000 zł na budowę ulicy Jeżynowej wraz z miejscami parkingowymi oraz z pasem zieleni w rejonie ulic: Truskawkowa i Jeżynowa.

Podczas posiedzenia przyjęto także plan działania KKiOŚ na 2015 r., który jest dostępny na http://bip.suchylas.pl/uploads/bip/2984/KK.pdf

14 stycznia 2015 r. Komisja wystosowała oświadczenie w którym wyraziła sprzeciw przeciwko budowie „biokompostowni” przez ZZO w Poznaniu przy granicy gminy Suchy Las. Oświadczenie zostało przesłane do Rady Miasta Poznania, Prezydenta Miasta Poznania, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu.

Agnieszka Targońska
Przewodnicząca Komisji Komunalnej
i Ochrony Środowiska

Lista Publikacji Ogólnogminnych