[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Społeczna (październik 2016)

Autor:

W październiku Komisja odbyła dwa wyjazdowe spotkania. Pierwsze z nich to spotkanie z członkami Orkiestry Dętej w Chludowie. Radni wysłuchali sprawozdania kapelmistrza p. Krzysztofa  Żeleśkiewicza i przyglądali się próbie. Członkowie Orkiestry upowszechniają kulturę muzyczną wśród mieszkańców, biorą czynny udział w życiu kulturalnym Gminy, tworząc warunki dla rozwoju artystycznego młodych i utalentowanych osób. Propagują wśród dzieci i młodzieży model życia wolnego od nałogów.

Drugie posiedzenie odbyło się wspólnie z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Odwiedziliśmy cztery z dziewięciu świetlic opiekuńczo-wychowawczych (Suchy Las, os. Grzybowe, Złotniki Wieś, Złotkowo). Radni mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem świetlic oraz sprawdzić warunki w jakich przebywają dzieci, które biorą udział w zajęciach prowadzonych przez instruktorów: muzykoterapii, plastyce, kuchcikowaniu oraz pomocy w odrabianiu lekcji. Świetlice działają dwa razy w tygodniu.

Lista Publikacji Ogólnogminnych