[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Projekt uspokojenia ruchu

Autor:

Dla południowej i centralnej części naszej gminy procedowany jest obecnie projekt uspokojenia ruchu. Koncepcja ta, przygotowana przez specjalistyczną firmę, ma być wdrożona w tym roku budżetowym. Zmiany mają ograniczyć ruch tranzytowy przez wąskie uliczki osiedlowe. Od wielu lat mieszkańcy domagają się podjęcia konkretnych działań, które ten problem rozwiążą. Zgodnie z naszymi przewidywaniami, ruch tranzytowy drastycznie się zwiększył po wybudowaniu i otwarciu LEORY MERLIN oraz innych inwestycji na terenie NTPP. Obecnie trwają szczegółowe uzgodnienia projektu pomiędzy Gminą a Starostwem Powiatowym. Przypomnę przy okazji, że już trzeci rok z rzędu mamy w budżecie zarezerwowane środki na ten cel.

Mam nadzieję, że w 2017 r., po prawie dekadzie starań, doczekamy się wreszcie realizacji tego zadania. Tym bardziej, że w tym roku na terenie za NTPP rozpocznie się budowa dużego osiedla mieszkaniowego dla ok. 1.700 osób, na którym pierwsze zasiedlenia przewidywane są wiosną 2018 r. Oznacza to zwiększenie uciążliwości oraz jeszcze większe natężenie ruchu niż dotychczas.

Lista Publikacji Ogólnogminnych