[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Opłata poligonowa – decyzja odroczona!

Autor:

Jak wiadomo MON od pewnego czasu planuje zmianę kwalifikacji gruntów poligonowych. Przekształcenia gruntów, na których znajdują się poligony z „terenów różnych” na „lasy i łąki” będą miały poważne konsekwencje podatkowe. Prowadzi tę sprawę Starosta Poznański. Gmina Suchy Las na takiej pozornie niewinnej operacji, może stracić aż 12 mln. zł rocznie. To bardzo dużo!

Pod koniec ubiegłego roku, Starosta Poznański odmówił jednak wydania decyzji w powyższej sprawie z powodów formalnych. A zatem nie jest to, niestety decyzja merytoryczna, czyli nie jesteśmy bezpieczni. Sprawa nie znika, lecz odsuwa się w czasie. Wnioskodawca najpewniej złoży odwołanie, a wtedy Powiat będzie już musiał odnieść się do zagadnienia merytorycznie. Tak czy inaczej szacuje się, że sprawa potrwa najbliższe kilka lub kilkanaście miesięcy, może rok. Trzeba pamiętać, że każdy miesiąc to 1 mln złotych wpływów do budżetu.

Lista Publikacji Ogólnogminnych