[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego (marzec 2016)

Autor:

Głównym tematem marcowego (22.03) posiedzenia Komisji było przeprowadzenie analizy tworzonej koncepcji uspokojenia ruchu i likwidacji tranzytu na terenie Suchego Lasu, Osiedla Grzybowego i Jelonka.

Zebrani w bardzo ostrożny sposób wypowiadali się na temat tejże koncepcji, podnosząc następujące kwestie:

  • brak rozwiązań pod kątem już występującego rozwoju niektórych rejonów gminy (budowa nowych osiedli ),
  • brak nawiązania do istniejących już koncepcji np. rozwiązań drogowych w obrębie wiaduktu Narutowicza,
  • brak odniesień do koncepcji budowy ścieżek rowerowych,
  • propozycje budowy kolejnych progów zwalniających w sytuacji, gdzie większość już istniejących progów wybudowana jest niezgodnie obowiązującymi przepisami,

Wykazano też wiele błędów merytorycznych. Nic więc dziwnego, że ogólna ocena zaproponowanej koncepcji w tej postaci jest bardzo niska.

W dalszej części posiedzenia Komisja dokonała oceny projektu uchwały w sprawie pomocy finansowej dla Powiatu Poznańskiego w zakresie opracowania koncepcji rozwiązań komunikacyjnych w Suchym Lesie. Pomoc dotyczy budowy przejazdu przez tory w ciągu ul. Sucholeskiej oraz modernizacji skrzyżowania ulic: Sucholeskie z Perłową. Po dłuższej dyskusji Komisja zaopiniowała uchwałę pozytywnie 2 głosami za i 3 wstrzymującymi.

Duże emocje wzbudziła informacja dotycząca planowanej lokalizacji Straży Gminnej w budynku po dworcu kolejowym w Złotnikach. Niestety wójt, pomimo wniosku komisji na etapie tworzenia tegorocznego budżetu w demonstracyjny sposób zignorował stanowisko komisji. Wystąpimy do wójta z prośbą o wyjaśnienie tej kwestii.

Komisja poruszała także inne tematy:

  • ruch ciężkich samochodów ul. Strumykową w Chludowie,
  • synchronizacji świateł na przejściach dla pieszych przez ul. Obornicką w Suchym Lesie,
  • stanu prawnego ulic Leśnej i Meteorytowej w Suchym Lesie,
  • spotkania dotyczącego koncepcji monitoringu gminnego,
  • zaśmiecania ul. Czołgowej w Złotnikach,
  • nanoszenia błota przez pojazdy na wyjazdach z pól i lasów na drogi utwardzone. Komisja zaapelowała do Szefów jednostek pomocniczych (Sołtysów i Przewodniczących) o dodatkowe informacje w tym zakresie.

Lista Publikacji Ogólnogminnych