Komisja Finansowo-Budżetowa i Rozwoju Gospod. (czerwiec 2016)

Podczas czerwcowego posiedzenia Komisja opiniowała projekty uchwał na czerwcową sesję. Pozytywnie zaopiniowano preferencyjne  pożyczki z WFOŚiGW dla inwestycji w Suchym Lesie oraz Złotkowie, które  mogą być umorzone nawet do wysokości 45%.

Sporo czasu Komisja poświęciła na omówienie drogi rowerowej Biedrusko-Radojewo. Akcentowałem bardzo stanowczo poirytowanie mieszkańców niekończącymi się procedurami oraz sprzecznymi informacjami dotyczącymi tej inwestycji.

Radna Agnieszka Targońska podnosiła kwestię przesunięcie środków dotyczących budowy dróg w rejonie ul. Diamentowej oraz realizację inwestycji dot. ul. Truskawkowej.

Komisja podzieliła negatywny pogląd wójta wobec wniosku firmy Nickel Development dotyczącego zmiany Studium oraz miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Nie udzieliła również pozytywnej rekomendacji wnioskowi dot. uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ul. Kwiatowej w Golęczewie.

Pod koniec posiedzenia Komisji wysłuchano p. skarbnik M. Wojtaszewskiej, która przedstawiła projekt zmiany oprogramowania komputerowego dla Urzędu Gminy.