[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego (wrzesień 2016)

Autor:

Na wrześniowym posiedzeniu Komisja analizowała wnioski składane do budżetu Gminy na rok 2017. Wśród nich znalazły się: kładka pieszo-rowerowa nad ulicą Obornicką w Suchym Lesie, dofinansowanie patroli Policji, budowa ronda w Złotnikach na skrzyżowaniu Obornicka/Łagiewnicka, budowa ronda w Chludowie na skrzyżowaniu ulic: Kościelna, Rolna, Zapłocie, Chojnicka i Biedruszczana oraz dofinansowanie konkursu dla uczniów Szkół Podstawowych naszej Gminy ,,Bezpieczne wakacje 2017″.

Następnie, wraz z przybyłymi mieszkańcami Zielątkowa przeprowadziliśmy dyskusję na temat aktualnego stanu realizacji budowy monitoringu na terenie miejscowości. W dalszej części posiedzenia członkowie Komisji dokonali sprawozdania z przeprowadzonych konsultacji w szkołach i przedszkolach naszej gminy. Komisja będzie monitorować działania z zakresu bezpieczeństwa wskazane przez kierownictwa tych jednostek.

W sprawach bieżących omówiliśmy aktualną korespondencję i podjęliśmy kwestie związane między innymi z brakiem wspólnych dyżurów Policji i Straży Gminnej, złego oświetlenia przejścia dla pieszych przed Urzędem Gminy, konieczności instalacji lustra przy ul. Powstańców Wlkp. oraz przy przedszkolu Wesoły Delfinek. Radnych interesował też zakazu postoju przy prywatnej szkole w Biedrusku oraz niebezpieczne przejścia przez przejazd kolejowy przy ul. Szkółkarskiej.

Ponownie wróciły tematy związane ze złym parkowaniem w obrębie Osiedla Poziomkowego oraz odstrzału dzików na terenie naszej gminy. Przekazałem także Komisji informacje ze spotkań w których uczestniczyłem we wrześniu: spotkanie w Starostwie Powiatowym dotyczącym koncepcji/ projektu uspokojenia ruchu i ograniczenia tranzytu przez Suchy Las, Jelonek i Złotniki. Prace trwają.

21 września br. wziąłem udział w posiedzeniu Zarządu Gminnego OSP naszej gminy, które miało dotyczyć aktualnej relacji pomiędzy Zarządem Gminnym OSP Gminy Suchy Las a OSP Suchy Las. Niestety przedstawiciele OSP Suchy Las nie wzięli udziału w posiedzeniu przesyłając jedynie enigmatyczny list dotyczący dalszej współpracy w ramach struktur gminnych OSP.

Biorący udział w posiedzeniu wójt Grzegorz Wojtera poparł stanowisko uczestników posiedzenia, że brak członków OSP Suchy Las podczas obrad Zarządu nie pomaga w budowie prawidłowych relacji z Zarządem. Wyraził także swoje uznanie dla dużej wyrozumiałości i cierpliwości ze strony Zarządu Gminnego wobec postępowania OSP Suchy Las. Zgodził się z zaprezentowanym stanowiskiem Wójta kierownik Referatu Bezpieczeństwa p. Andrzej Karpowicz. Wszyscy jednogłośnie wyrazili nadzieję, że w kolejnym posiedzeniu Zarządu Gminnego w dniu 19 październiku wezmą jednak udział druhowie z Suchego Las, co pozwoli na unormowanie wzajemnych relacji.

W imieniu własnym oraz Policji bardzo proszę Radnych, Sołtysów oraz Przewodniczących Zarządów do zapoznania się programem Policji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Uczestnicząc w tym programie, każdy z nas ma możliwość wpływania na poprawę stanu bezpieczeństwa w naszej okolicy. Materiały informacyjne zostały przedłożone na posiedzeniu Rady.

Lista Publikacji Ogólnogminnych