[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Pomoc dla Ukrainy

Autor:

Szanowni Państwo,

Klub radnych Gmina Razem aktywnie uczestniczy w akcji pomocy Ukrainie. Samorządowcy związani w przeszłości oraz obecnie z naszym klubem oraz członkowie i sympatycy stowarzyszenia Gmina Razem w pełni solidaryzują się z narodem ukraińskim. Zajmujemy i zajmować będziemy zawsze jasne stanowisko w sprawie zbrodniczej napaści Rosji na suwerenną Ukrainę.

Naszą pomoc w chwili  obecnej kierujemy przede wszystkim dla mieszkańców z naszej partnerskiej gminy Hniwań. W tym zakresie współpracujemy z Wiktorem Purdykiem – mieszkańcem Hniwania, który od kilku miesięcy przebywa w Suchym Lesie. W akcję włączyli się też radni Gminy Suchy Las i działamy wspólnie.

Ostatnie kilka dni były szczególnie intensywne, w drodze do naszej gminy jest bowiem 9 osób z Hniwania, które w tej chwili czekają na granicy. Dojechali tam 7-osobowym samochodem z 1,5 rocznym dzieckiem. Prawdopodobnie granice przekroczą w środę rano. Czas oczekiwania na odprawę wynosi w tej chwili ok. 60 godzin. Ustalono, że na granicę po naszych przyjaciół pojadą Michał Przybylski oraz Grzegorz Słowiński. Pomagamy też przygotować lokale, w których zatrzymają się nasi Przyjaciele.

Wszystkich mających chęć włączenia się w nasze działania zapraszam do kontaktu z wiceprezesem Stowarzyszenia Gmina Razem Krzysztofem Pilasem.

O dalszych posunięciach będziemy Państwa informować na bieżąco.

Lista Publikacji Ogólnogminnych