[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Rewizyjna (wrzesień 2018)

Autor:

Komisja Rewizyjna we wrześniu nie obradowała. W tym czasie Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) zwróciło się z prośbą o udostępnienie protokołu z kontroli przeprowadzonej przez Komisję Rewizyjną dot. budowy fili szkoły podstawowej w Suchym Lesie przy ulicy Konwaliowej. CBA prowadzi czynności dotyczące zawarcia przez naszą gminę umowy dzierżawy budynku szkoły z firmą MHA Invest z Jelonka oraz bada zamówienie publiczne pn. „Budowa budynku szkoły podstawowej wraz z salą gimnastyczną i zagospodarowaniem terenu, ul. Konwaliowa w Suchym Lesie.” CBA informuje, że pomimo dużego zainteresowania potencjalnych wykonawców powyższe zamówienie publiczne zostało unieważnione. Przypomnę, że Komisja sformułowała zastrzeżenia, co do wyboru metody finansowania tej inwestycji oraz jej lokalizacji – za dojazd do szkoły płacimy osobie prywatnej ok. 50.000 zł rocznie. Przewodniczący Komisji udzielił CBA szczegółowej odpowiedzi, załączając zarówno protokół pokontrolny jak i umowy dotyczące tej inwestycji.

Niestety, działania CBA nie odnoszą się tylko do szkoły przy ul. Konwaliowej. CBA prowadzi również czynności w zakresie sposobu pozyskania przez spółkę komunalną ZGK swojej nowej siedziby. Sprawa ta została opisana na portalu www.gminarazem.pl/Szklany dom.

Lista Publikacji Ogólnogminnych