Komisja Finansowo-Budżetowa i Rozwoju Gosp. (wrzesień 2016)

Podczas posiedzeń dwóch Komisji opiniowano projekty uchwał na wrześniową sesję. Sesja obejmowała dwa posiedzenia, było więc sporo pracy.

Podczas pierwszego posiedzenia Komisji analizowano uchwały budżetowe: zmieniającą uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Suchy Las na lata 2016 – 2029 oraz zmieniającą uchwałę budżetową na 2016 rok. Zmian budżetowych było sporo. Wiele emocji wzbudziła zaproponowana przez wójta kwota 400.000 zł, która miała stanowić dofinansowanie Zakładu Gospodarki Komunalnej, czyli spółki gminnej, która odpowiedzialna jest za wywóz naszych śmieci. Ostatecznie, nie bez obaw, dofinansowano ZGK na kwotę 330.000 zł. Warto przypomnieć, że firma działa w warunkach monopolu, a zlecenia otrzymuje bez przetargu.

Na kolejnym posiedzeniu opiniowano miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. Pozytywnie zaopiniowano między innymi plany dotyczące budowy nowego osiedla w Złotnikach oraz plan dla Golęczewa – Wschód 1. Dużo kontrowersji natomiast wywołały pozostałe plany. W projektach planów dla Chludowa (rejon ulicy Golęczewskiej) oraz dla Biedruska (działki 52/1, 52/8 i 52/10 postulowano zmianę obszaru planu.

Procedowanie planów w Suchym Lesie (rejon ul. Jagodowej i Rolnej) oraz dla działki 311/5 (drukarnia GRAFMAJ) odłożono celem wyjaśnienia rozmaitych problemów z intensywnością zabudowy i rozwiązań komunikacyjnych.