[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Czy Karol Marcinkowski przewraca się w grobie?

Autor:

Przyznanie certyfikatu, wyróżnienia lub nagrody powinno być poprzedzone wnikliwą analizą funkcjonowania przedsiębiorstwa. Dotyczy to zwłaszcza podmiotu działającego w sferze publicznej, czyli obracającego społecznymi pieniędzmi.

Nie jest tajemnicą, że niektóre nagrody i certyfikaty wręczane z nabożeństwem podczas sesji Rady Gminy Suchy Las, wzbudzają wesołość wśród mieszkańców i są obiektem drwin. Towarzyszące im komentarze nie służą ani wyróżnionym, ani też organizatorom tych dość osobliwych spektakli. Niech okazją do refleksji będą wydarzenia ostatnich dni.

Jak czytamy na oficjalnej stronie internetowej gminy Suchy Las w artykule: DNI PRACY ORGANICZNEJ: WYRÓŻNIENIA DLA SUCHOLESKICH FIRM:

„ Od 11 do 17 września (red. 2016 r. ) już po raz piąty odbyły się Dni Pracy Organicznej, których organizatorem jest tradycyjnie Unia Wielkopolan. W poniedziałkowy wieczór 12 września miała miejsce kulminacyjna część tegorocznych obchodów, jaką była uroczysta gala odbywająca się w zabytkowych wnętrzach Sali Białej Poznańskiego Bazaru. Podczas gali wręczono nagrody i wyróżnienia w Konkursie o Wielkopolską Nagrodę Jakości, a dwa z nich trafiły do firm z terenu gminy Suchy Las.

Organizowany już po raz osiemnasty konkurs oparty jest na modelu rozwoju jakościowego promowanego przez Europejską Fundację Zarządzania Jakością z siedzibą w Brukseli, a laureatami są dorocznie najlepsze wielkopolskie przedsiębiorstwa i instytucje wdrażające zasady zarządzania przez jakość – TQM. W tegorocznej edycji konkursu (…) w kategorii firm średnich wyróżnienie I stopnia trafiło do Zakładu Komunikacji Publicznej Suchy Las Sp. z o.o. w Chludowie, a w imieniu firmy odebrał je prezes zarządu Edward Miśko. Wójt Gminy Suchy Las Grzegorz Wojtera wręczył obu wyróżnionym firmom okolicznościowe listy, w których życzył im dalszego rozwoju i gratulował zdobycia prestiżowych wyróżnień”.

… kilka miesięcy później, na stronie internetowej Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego czytamy w artykule: ZABRAKŁO ABS I PIĄTEJ KLEPKI:

„Inspektor z WITD w Poznaniu wraz z funkcjonariuszem Policji interweniowali w sprawie skargi dotyczącej niesprawności autobusów należących do jednej z podpoznańskich gmin. Niestety, niektórym przewoźnikom publicznym system ABS wydaje się niepotrzebny. Obydwaj przeprowadzili 2 lutego br. kontrolę drogową w zajezdni MPK na os. Sobieskiego w Poznaniu. Skontrolowano pięć autobusów należących do Zakładu Komunikacji Publicznej w Suchym Lesie. Trzy z nich miały usterki techniczne, które wykluczały dalszy przewóz osób. Zatrzymano trzy dowody rejestracyjne, a kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi w kwocie 50 zł za zły stan techniczny pojazdów. Usterki techniczne polegały głównie na nieszczelności układu pneumatyczno-hamulcowego:uszkodzeniu przewodu hamulcowego. Poza tym wskaźnik ostrzegawczy układu ABS wskazywał uszkodzenie układu (w jednym przypadku zaklejony został taśmą izolacyjną, by nie świecił i nie pokazywał uszkodzenia)”.

Lista Publikacji Ogólnogminnych