Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego (wrzesień 2015)

Głównym tematem posiedzenia komisji 22.09 była analiza tzw. ,,trójkątów bezpieczeństwa” z udziałem pracownika Referatu Komunalnego. Po dyskusji stwierdzono o konieczności przeprowadzenia wizji lokalnych miejsc, które nadal budzą wątpliwości, co do zachowania wymogów bezpieczeństwa.

Następnie podjęto temat wyjazdu/wjazdu z parkingu obok Lecznicy Zwierząt przy ul. Muchomorowej (pl. Sokoła) na Os. Grzybowym. Przeprowadzono także dyskusję na temat zagrożeń w ruchu pieszym i samochodowym wokół szkół i przedszkoli gminnych, a także o nieustającym problemie związanym z przebywaniem dzików na terenie gminy. Efektem tych dyskusji będą złożone odpowiednie wnioski w powyższych kwestiach. Członkowie komisji poproszę też o wyjaśniania przedstawicieli odpowiednich służb.

W dalszej części posiedzenia komisja opiniowała projekty uchwał na wrześniową sesję. Następne posiedzenie komisji zaplanowano na 27 października 2015 r.