[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Komunalna i Ochrony Środowiska (maj 2016)

Autor:

Komisja Komunalna i Ochrony Środowiska odbyła posiedzenie 12.05.2016 r. Radni wizytowali miejscowość Suchy Las, aby in situ zapoznać się z najistotniejszymi problemami związanymi z zagospodarowaniem, wyposażeniem i utrzymaniem terenów komunalnych. W pierwszej kolejności odwiedziliśmy obecną siedzibę ZGK Sp. z o.o.

Podczas spotkania z Prezesem Spółki J. Świerkowskim rozmawialiśmy na temat warunków socjalnych i możliwości lokalizacji nowej siedziby ZGK. Następnie Komisja odwiedziła teren przy ul. Szkółkarskiej wart ponad 2 mln, który zdaniem Wójta gmina powinna oddać aportem ZGK pod nową bazę. (Burzliwa dyskusja na ten temat odbyła się podczas późniejszych posiedzeń KF-BiRG 16 maja oraz wspólnego posiedzenia KKiOŚ i KF-BiRG 23 maja. Ostateczna lokalizacja do tej pory nie została ustalona).

Członkowie KKiOŚ wizytowali także:

  • teren pomiędzy ulicami Nizinną i Borówkową, gdzie obecnie jest składowisko ziemi i gruzu pobudowlanego. Rozmawiano o wszczętej już procedurze planistycznej mającej zapewnić możliwość budowy zbiornika retencyjnego i stworzenie zieleńca;
  • nieruchomość mieszczącą się przy ulicy Stefana Stefańskiego 21 (naprzeciw Osiedla Platanowego). Znajduje się tam ogromny pustostan popadający w ruinę, a cały teren porastają liczne samosiewy drzew. Urząd Gminy, mimo wcześniejszych próśb, nie wyegzekwował na właścicielu odpowiedniego ogrodzenia. Dyskutowano na temat możliwości wykonania takiego ogrodzenia przez Gminę;
  • okolice skrzyżowania ul. Malinowej i Aroniowej, gdzie właśnie rozpoczęła się przebudowa parkingów i park przy ul. Poziomkowej;
  • ulice otaczające os. Poziomkowe. Powrócił temat zbyt małej ilości miejsc postojowych oraz nieuregulowanej sytuacji własnościowej oświetlenia ulicznego i możliwości przejęcia lamp przez Gminę;
  • teren wzdłuż ul. Truskawkowej i Jeżynowej, który Gmina planuje wykupić i przeznaczyć na miejsca postojowe. Rozmawiano także o budowie utwardzonej nawierzchni na ul. Jeżynowej i połączeniu jej z ul. Sucholeską.

Lista Publikacji Ogólnogminnych