[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Wniosek o konsultacje społeczne

Autor:

W dniu 25 stycznia 2023 r. jako przewodniczący Zarządu Osiedla ZŁOTNIKI OSIEDLE i radny Gminy Suchy Las złożyłem wniosek o przeprowadzenie konsultacji z mieszkańcami gminy Suchy Las w sprawie wyrażenia opinii o proponowanym sposobie zagospodarowania terenu pomiędzy Golęczewem, torami kolejowymi, Złotkowem i Złotnikami w gminie Suchy Las w zakresie budowy centrum logistycznego oraz terminala intermodalnego. Do wniosku dołączono ponad 400 podpisów mieszkańców naszej gminy.

Konsultacje z mieszkańcami w przedmiotowej sprawie powinny być poprzedzone informacją wójta o szczegółach planowanej inwestycji. W chwili obecnej nie są znane mieszkańcom żadne założenia dla tej inwestycji w zakresie potencjalnej wielkości strumienia ładunków przepływających przez terminal, koncepcji planowanych rozwiązań komunikacyjnych, organizacji pracy przedsiębiorstwa i innych istotnych parametrów dla tego typu przedsięwzięć, które z pewnością będą miały realny wpływ na tereny znacząco oddalone od terminala intermodalnego i centrum logistycznego.

Podpisy pod wnioskiem złożyło też 6 radnych gminy Suchy Las: oprócz członków naszego klubu: Grzegorza Słowińskiego, Zbigniewa Hąci i Michała Przybylskiego wniosek poparli radne Joanna Radzięda i Iwona Koźlicka oraz przewodniczący Zarządu Osiedla Grzybowego radny Jarosław Dutkiewicz.

Zapoznaj się z tekstem wniosku ….

Lista Publikacji Ogólnogminnych