Interpelacje radnych w 2015 r.

Interpelacje radnych to jedno z podstawowych narzędzi sprawowania mandatu radnego w każdym samorządzie. W 2015 r. radni koalicji INICJATYWA MIESZKAŃCÓW – GMINA RAZEM byli autorami 47 z 48 wszystkich złożonych interpelacji. Tematyka zapytań była zróżnicowana: inwestycje, miejscowe plany, polityka informacyjna, bezpieczeństwo, ruch drogowy itp. Radni koalicji INICJATYWA MIESZKAŃCÓW – GMINA RAZEM interweniowali też w sprawach dotyczących ochrony środowiska.

Podkreślić należy, że w latach poprzednich aktywność radnych była znacznie mniejsza. W 2012 roku złożono tylko 8 interpelacji z czego 7 wniósł Krzysztof Pilas. W całym 2013 roku złożono zaledwie  5 interpelacji, z czego Krzysztof Pilas sporządził 3.

W całym 2014 złożono już 13 interpelacji. Ich liczba wzrosła, ponieważ od grudnia tego roku  w Radzie Gminy działali już radni koalicji INICJATYWA MIESZKAŃCÓW – GMINA RAZEM. Nic zatem dziwnego, że wszystkie te interpelacje złożyli radni naszej koalicji: Krzysztof Pilas, Włodzimierz Majewski oraz Grzegorz Łukszo.

Z kronikarskiego obowiązku należy odnotować, że w latach 2012-2015 radni klubu ZGODA I ROZWÓJ/ NOWOCZESNA GMINA złożyli w sumie 3 interpelacje.

Z treścią wszystkich interpelacji oraz odpowiedziami wójta można zapoznać się na http://bip.suchylas.pl/225/interpelacje-radnych-w-roku-2015/