[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego (listopad/grudzień 2015)

Autor:

Komisja odbyła 2 posiedzenia – 26.11 oraz 3.12. Podczas listopadowego posiedzenia Komisja zatwierdziła plan pracy na 2016 r., a także harmonogram posiedzeń na rok 2016.

Na grudniowym posiedzeniu wraz z zaproszonymi gośćmi: Komendantem Policji w Suchym Lesie Andrzejem Pabijanem i Komendantem Straży Gminnej Markiem Dłużewskim, a także w obecności przybyłych gości zainicjowano rozmowy dotyczące wspólnych nocnych patroli Policji ze Strażą Gminną. Po krótkich, ale bardzo rzeczowych ustaleniach, panowie Komendanci umówili się na dalsze rozmowy w celu doprecyzowania organizacji wspólnych patroli, co spowoduje podwojenie ich liczby.

Komisja została zaskoczona informacją Pana Komendanta Straży Gminnej Marka Dłużewskiego o fakcie planowanego pozostawienia Straży Gminnej w obecnie zajmowanym lokalu przy ul. Poziomkowej. Należy nadmienić, że od pierwszego dnia powstania idei rozbudowy Urzędu Gminy, założeniem było umiejscowienie tej jednostki w rozbudowanym urzędzie. Wszyscy członkowie Komisji negatywnie odnieśli się do nowej propozycji Pana Wójta.

Po zapoznaniu się ze sprawami bieżącemu, Komisja podjęła prace nad głównym punktem posiedzenia tj. opiniowaniem projektu budżetu na rok 2016. Komisja opiniowała kilkanaście propozycji do budżetu nad którymi toczyły się szerokie dyskusje. Pozytywnie zaopiniowano:

  • dofinansowanie dodatkowych patroli Straży Gminnej Suchy Las,
  • zwiększenie kwoty łącznej (do 40.000,00 zł) dla Policji Suchy Las,
  • dofinansowanie ochrony wód na terenie Gminy Suchy Las w tym monitoring zbiornika Łysy Młyn,
  • zmiana nazwy zadania : „Suchy Las – Rozbudowa Urzędu Gminy Suchy Las z uwzględnieniem w nim lokalizacji Straży Gminnej oraz rozbudowa Komisariatu Policji w Suchym Lesie”.
  • wykonanie gminnego monitoringu na bazie powstałej koncepcji,
  • Złotniki Wieś – sygnalizacja świetlna z pomiarem prędkości,
  • Złotniki Wieś- uzupełnienie oświetlenia przy placu zabaw i boisku,
  • wykonanie przejścia dla pieszych przez ul. Szkółkarską na skrzyżowaniu z ul. Borówkową w Suchym Lesie.

Negatywnie natomiast komisja odniosła się do zakupu nowego samochodu dla Staży Gminnej oraz obniżyła kwotę na przebudowę jej pomieszczeń. Negatywnie zaopiniowano też zadanie: ,, Budowa łącznika pieszo/rowerowego nad ul. Obornicką w Suchym Lesie” i ,,Budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Sucholeska /Powstańców Wlkp./Perłowa”.

Lista Publikacji Ogólnogminnych