Komisja Finansowo-Budżetowa i Rozwoju Gosp. (sierpień 2018)

W sierpniu komisja obradowała dwukrotnie. Na pierwszym posiedzeniu zajmowaliśmy się uchwałami planistycznymi, natomiast na drugim uchwałami budżetowymi.

Komisja szczegółowo przedyskutowała uchwały w sprawie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego: Suchy Las – rejon ulic Młodzieżowej i Modrakowej, Biedrusko – rejon ulicy 7 Pułku Strzelców Konnych. Złotniki – tereny rolniczej przestrzeni produkcyjnej i leśne w rejonie ulicy Złotnickiej, Chludowo – rejon ulicy Maniewskiej, Biedrusko – rejon Rowu Północnego, Biedrusko – poligon oraz Jelonek – rejon ulic Złotnickiej i Sosnowej.

Na kolejnym posiedzeniu opiniowano projekty uchwał finansowych, których przyjęcie skutkowało zamianą kredytów inwestycyjnych na obligacje. Pozytywnie zaopiniowano też uchwały w sprawie zaciągnięcia kilku pożyczek na realizację przedsięwzięć kanalizacyjnych.

Pozytywnie zaopiniowano też uchwałę w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Suchy Las na lata 2018-2029 oraz uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Suchy Las na 2018 r. oraz uchwałę w sprawie trybu prac nad projektem uchwały budżetowej gminy Suchy Las.