[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Młodzieżowa Rada Gminy

Autor:

Na ostatnim posiedzeniu poprzedniej kadencji Rady Gminy z inicjatywy stowarzyszenia Gmina Razem, uchwałą nr XLIX/570/18 z dnia 18 października 2018 roku  stworzono formalno-prawne możliwości powołania pierwszej w historii naszej gminy Młodzieżowej Rady Gminy Suchy Las.

Głównym celem jej działania jest zwiększenie zaangażowania młodych ludzi w sprawy publiczne, przede wszystkim na poziomie lokalnym. Dorośli samorządowcy powinni konsultować swoje koncepcje dotyczące gminy również z młodzieżą, zwłaszcza w odniesieniu do spraw, których młodzież jest adresatem. Będzie to możliwe w warunkach ciągłego dialogu wójta oraz radnych z jej przedstawicielami.

Warto zatem zapoznać się z uchwalonym statutem Młodzieżowej Rady Gminy i przystąpić do realnych działań zmierzających do rozpoczęcia funkcjonowania tego gremium w naszej gminie.

Lista Publikacji Ogólnogminnych