[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Wizerunek gminy w Internecie

Autor:

Wizerunek, marka, jakość, skuteczność, obiektywizm i rzetelność – za każdym z tych pojęć kryją się konkretni ludzie, którzy pracują nad nadaniem im właściwego znaczenia – coraz częściej w Internecie. Niestety, pomimo być może dobrych chęci osób odpowiedzialnych za kreowanie pozytywnego wizerunku Gminy w Internecie nie jest z tym najlepiej.

Ostatnimi czasy można bowiem zauważyć, że witryny promujące podmioty gminne są dość kiepskiej jakości. Pomimo dążeń ku unifikacji wizerunkowej, nadal jakość wykonania tych serwisów, szybkość działania oraz aktualizacja i merytoryczna wartość treści pozostawia wiele do życzenia.

Zastanawiając się, dlaczego tak jest należy poznać podstawy funkcjonowania tej sfery mediów pracujących na ogólny wizerunek gminy w Internecie. Przyjrzyjmy się zatem stronom: www.suchylas.pl, www. gos.suchylas.pl, www.gci.suchylas.pl oraz www.zgksuchylas.eu. Żadna z nich, poza stroną Gminy Suchego Lasu, nie ma jednolitej oprawy graficznej. Każda jest odrębną stroną nie mającą powiązań ze stroną macierzystą Gminy. Aktualizacja treści na stronach odbywa się sporadycznie, a szata graficzna to prawdziwa tragedia. Brak koncepcji i wizji! a przecież Gmina wydaje olbrzymie pieniądze na obsługę informatyczną. Wykonanie niektórych stron jest na poziomie uczniów starszych klas szkoły podstawowej niezbyt uzdolnionych plastycznie.

Główna strona Gminy zawiera śladowe informacje o wydarzeniach mających nastąpić w przyszłości. W zasadzie przewijają się jedynie informacje o tym, co było. Nic dziwnego, że mieszkańcy nie wiedzą, co się w Gminie dzieje – nie mają bowiem skąd się dowiedzieć. Kalendarz „żyje” własnym życiem i na próżno szukać informacji, np. w drugiej połowie września, co wydarzy się w październiku lub listopadzie. Odwiedzający odnosi więc wrażenie, że Gmina działa z dnia na dzień.

Jak to naprawić?
Należy dokonać zmian w zarządzaniu treścią gminnych portali. Zmodyfikować ich strukturę, która powinna być bardziej przyjazna. Ujednolicić należy też szatę graficzną. Powinniśmy zerwać ze starymi nawykami i  otworzyć się na nowatorskie spojrzenie.

Postawmy na nowe spojrzenie!

Lista Publikacji Ogólnogminnych