[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Przez sport do kalectwa

Autor:

We wschodniej części Suchego Lasu, obok nowej szkoły, powstaje właśnie boisko do gry w piłkę nożną. Zlokalizowano je na pochyłym terenie. Z tego powodu zachodnia część płyty boiska jest lekko wyniesiona ponad poziom gruntu, a wschodnia „wcina się” w pagórek. W celu uniknięcia erozji prawie połowę boiska otoczono kilkumetrowym, betonowym murem. Pomimo, że banda spełnia pewnie wszelakie normy, to zastanawiam się, ilu rozpędzonych zawodników zakończy karierę w starciu z tą ścianą. Gdyby boisko zbudowano w innym miejscu, pewnie jego koszty byłyby mniejsze i nie byłoby kontrowersji wokół jego wymiarów. Można byłoby je wybudować większe i bardziej perspektywiczne.

boisko

 

 

Lista Publikacji Suchy Las