[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Suchy Las (część zachodnia) – Budżet 2018 r.

Autor:

Nowy Parking

W 2018 r. zbudowany zostanie parking w pobliżu osiedla Poziomkowego. Ta długo oczekiwana inwestycja powinna przyczynić się do znaczącej poprawy sytuacji kierowców nie tylko zamieszkałych na os. Poziomkowym, ale w cały tym rejonie.

Inwestycje drogowe i chodniki

Po wielu latach oczekiwań zostanie wybudowany brakujący odcinek ul. Stefańskiego, łączący się z ul. Szkółkarską. Kierowcom skróci się czas oczekiwania w korku na ul. Młodzieżowej, ponieważ zyska ona dodatkowy pas ruchu. Zgodnie z wolą zebrania mieszkańców Osiedla Suchy Las zbudowana zostanie ul. Lipowa oraz ul. Łozowa (nawierzchnia oraz infrastruktura). Zwiększyliśmy środki na umocnienie dróg gruntowych płytami betonowymi, co umożliwi ułożenie płyt w ul. Różanej. Na wniosek mieszkańców os. Platanowego i ul. Zachodniej powstanie też chodnik na ul. Stefańskiego – od os. Platanowego do Borówkowej. W dalszym ciągu rozbudowywane będą też drogi w rejonie ul. Diamentowej.

Oświetlenie ulic

Koalicja Inicjatywa Mieszkańców – Gmina Razem ponowiła wniosek budżetowy, który w przyszłości umożliwi oświetlenie ul. Sucholeskiej. Przypomnijmy, że jest to droga powiatowa. Ponieważ spodziewamy się, że prace projektowe i uzgodnienia z powiatem poznańskim będą trwały długo – dodatkowo zaproponowaliśmy tymczasowe oświetlenie przejścia dla pieszych w pobliżu ul. Szkółkarskiej lampą solarną. Lampy staną również na fragmencie ul. Serdecznej (między Parkową a Powstańców Wlkp.), którym często poruszają się mieszkańcy podążający na pobliski przystanek autobusowy.

Ścieżki rowerowe

Opowiedzieliśmy się zdecydowanie za przeniesieniem ścieżki rowerowej z ul. Szkółkarskiej na ul. Stefańskiego. To decyzja zgodna z większością opinii mieszkańców.  Niestety, pomimo jasnego głosu mieszkańców w tej sprawie, zdecydowanie przeciwny tej koncepcji był wójt Grzegorz Wojtera. Na sesji Rady Gminy Wójt stwierdził m.in., że niektórzy mieszkańcy ul. Szkółkarskiej czekają, aby po 25 latach dokonać zasiedzenia części gminnych działek. Nie jest to prawdą. Jak informuje przewodniczący Zarządu Osiedla – Michał Dziedzicwywłaszczenia odbywały się 23 lata temu. Zasiedzenie możliwe jest zaś po 20 latach (w dobrej wierze), a zatem mieszkańcy już od 3 lat mogą go dokonać. Tak więc w ulicy Szkółkarskiej chcielibyśmy jedynie zmodernizować nawierzchnię wraz z przebudową linii energetycznej.”

Dojazd rowerem do szkół ułatwi zapewne projektowana ścieżka w ciągu ul. Poziomkowej – od Powstańców Wlkp. do Szkolnej.

PKP wreszcie wybuduje przejście przez tory w kierunku ulicy Wałeckiej. Będą z niego mogli skorzystać rowerzyści, którzy dojadą tu dwiema nowymi ścieżkami rowerowymi: wzdłuż ul. Stefańskiego i ul. Borówkowej (od ul. Szkółkarskiej). Realizacja tego zadania powinna się zakończyć najpóźniej w lipcu 2019 r.

Oświata i bezpieczeństwo

Leśne Ludki wreszcie doczekają się wymiany nawierzchni na przedszkolnym placu zabaw. Będzie nowoczesna, sztuczna nawierzchnia (80.000 zł). Komisja Społeczna, kierowana przez radnego Krzysztofa Pilasa skutecznie wnioskowała o dodatkowe 50.000 zł dla Szkoły Podstawowej nr 1 na projekt zadaszenia pod rowery i malowanie klas – o co wcześniej z dużym zaangażowaniem zabiegała Rada Rodziców i Dyrektor Szkoły.

Ta sama Komisja zatwierdziła dodatkowe 50.000 zł na działalność Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej.

W ramach budowy systemu monitoringu gminnego zostaną zamontowane i podłączone kamery przy skrzyżowaniach ul. Malinowej i Aroniowej oraz Truskawkowej i Jeżynowej.

Lista Publikacji Suchy Las