[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Wycofanie wniosku o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Gminy w dniu 11.05.2020 r.

Autor:

Informujemy, że w dniu dzisiejszym przekazaliśmy przewodniczącej Rady Gminy, p. Annie Ankiewicz, prośbę o wycofanie naszego wniosku z dnia 4 maja 2020 o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Suchy Las, której jedynym celem miało być przekonanie wójta do odstąpienia od nieuzasadnionej wycinki 24 lip rosnących przy ul. Młodzieżowej w Suchym Lesie. Niestety, mimo złożonego wniosku o zwołanie sesji Rady Gminy, wczoraj ścięto ostatnią z zaplanowanych do likwidacji lip. Dwie lipy zakwestionował RDOŚ.

W takiej sytuacji zwoływanie nadzwyczajnej sesji, która zresztą została zaplanowana przez p. Przewodniczącą Rady Gminy w ostatnim możliwym terminie, tj. w poniedziałek 11.05 br. o godz. 10.00, a nie zwyczajowo o 16.30, stało się bezprzedmiotowe. Ponadto planowana sesja odbędzie się już 28 maja 2020 r., czyli po 15 dniach.

Decydujący wpływ na naszą decyzję miały jednak kierowane do nas prośby osób starszych, dla których wartość usuniętych drzew miała wymiar nie tylko ekologiczny, ale również sentymentalny. Organizowanie sesji w okolicznościach, kiedy pozbawiona została głównego celu, w warunkach pandemii byłoby lekkomyślnością i pogwałceniem podstawowych praw obywatelskich sporej części mieszkańców naszej gminy.

W naszym przekonaniu debatę należy przenieść na czerwcową sesję absolutoryjną. Jest bowiem nadzieja, że udział mieszkańców w takiej dyskusji, w przeciwieństwie do planowanej liczby osób mogących wziąć w niej udział obecnie, będzie już regulowany znacznie bardziej liberalnymi przepisami.

(-) Zbigniew Hącia
(-) Włodzimierz Majewski
(-) Michał Przybylski
(-) Grzegorz Słowiński

Lista Publikacji Ogólnogminnych