[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Z Rzecznikiem Praw Obywatelskich o Gazecie Sucholeskiej

Autor:

W dniach 17 – 19 maja 2018 r. odbyło się XVII Spotkanie Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich. Podczas spotkania miałam okazję rozmawiać z panem Adamem Bodnarem, Rzecznikiem Praw Obywatelskich, na temat roli i niezależności prasy lokalnej w demokratycznym społeczeństwie. Dyskusja dotyczyła w szczególności funkcjonowania Gazety Sucholeskiej, w której dominuje jednostronny przekaz, propaganda sukcesu, ograniczenie wolności wypowiedzi, odmowa drukowania sprostowań oraz wnikliwa cenzura jakichkolwiek krytycznych treści wobec wójta.

2018_rpo

Agnieszka Targońska w Rzecznikiem Praw Obywatelskich Adamem Bodnarem

Należy przypomnieć, że po wielu perturbacjach Rada Gminy przyjęła wniosek klubów naszej koalicji – Inicjatywa Mieszkańców – Gmina Razem, który umożliwia obecnie swobodne publikowanie tekstów pisanych przez radnych wszystkich klubów w innej gazecie lokalnej – Sucholeskim Magazynie Mieszkańców Gminy. W magazynie, oprócz radnych wszystkich klubów swobodnie publikuje również wójt Grzegorz Wojtera. Mieszkańcy mają zatem możliwość poznania różnych punktów widzenia na sprawy i problemy gminne.

Niestety, Gazeta Sucholeska nie została pozbawiona politycznego zabarwienia – wójt nadal traktuje ją jak własną prywatną trybunę, która funkcjonuje za publiczne pieniądze. Miejmy nadzieję, że nie potrwa to długo.

Lista Publikacji Ogólnogminnych