[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Komunalna i Ochrony Środowiska (luty 2018)

Autor:

Komisja Komunalna i Ochrony Środowiska obradowała 27 lutego 2018 r. Radni opiniowali projekt uchwały dotyczący dzierżawy działki przy ulicy Leśnej w Suchym Lesie na okres 30 lat. Teren zamierzano przeznaczyć na parking i dojazd do planowanego marketu. Radni zaopiniowali ten pomysł negatywnie, jednocześnie podkreślając swą nieprzychylność dla budowy kolejnego marketu w centrum miejscowości. Radny Krzysztof Pilas złożył wniosek o przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących przyszłego zagospodarowania  terenu znajdującego się pomiędzy ulicami Leśną i Strażacką. Wniosek został przyjęty.

Następnie odbyła się dyskusja na temat projektu tzw. kodeksu reklamowego.  Radni rozmawiali na temat ustaleń zawartych w projekcie, proponowali pewne zmiany i uszczegółowienia. Trudności nastręczało precyzyjne sformułowanie niektórych zapisów tak, aby były jednoznaczne i zapewniły osiągniecie zakładanego celu, czyli poprawy jakości krajobrazu naszej gminy, a jednocześnie zadowoliły wszystkie grupy mieszkańców. Uwagi do projektu kodeksu reklamowego można było składać do 5 marca 2018 r. Radni koalicji Inicjatywa Mieszkańców – Gmina Razem  złożyli ich blisko pięćdziesiąt.

Lista Publikacji Ogólnogminnych