[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego (marzec 2015)

Autor:

Komisja podczas posiedzenia 24 marca br. dokonała podsumowanie i przeprowadziła analizę działań podjętych wcześniej. Ze względu na złożoność wielu z tych zagadnień, prace nad dodatkowymi ustaleniami są w toku. O efektach tych działań będziemy informować na bieżąco.

Interwencja u Wójta w sprawie rozszerzenia rozbudowy Urzędu Gminy o modernizację Komisariatu Policji w Suchym Lesie stała się asumptem do spotkania z Komendantem Miejskim Policji w Poznaniu w celu uzgodnienia formy dalszych działań.

Komisja negatywie oceniła warunki socjalno-bytowe Straży Gminnej w Suchym Lesie. Wystąpiliśmy z wnioskiem do Wójta o przyśpieszenie przeniesienia Sucholeskiego Koła Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych do pomieszczeń Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Bogusławskiego 17. Pozwoli to zwolnić pomieszczenia dla Straży Gminnej.

Wspólnie z jednostkami pomocniczymi oraz odpowiednimi służbami z terenu naszej gminy rozpoczęliśmy działania mające na celu likwidację istniejących nieprawidłowości związanych z ogólnie pojętym bezpieczeństwem i porządkiem, szczególnie z kwestią bardzo istotną, jaką w ruchu drogowym są tzw. trójkąty bezpieczeństwa. Komisja podjęła również prace mające na celu propagowanie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży, poprzez ich udział w zabawach, pogadankach oraz konkursach.

Lista Publikacji Ogólnogminnych