Po co nam imprezy integracyjne?

Lato w naszej gminie to tradycyjnie czas spotkań mieszkańców na rozmaitych imprezach i festynach. W niedzielę 28 maja gościłam w Chludowie na V Festynie Rodzinnym, który uświetniły Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze oraz I Przegląd Orkiestr Dętych. W sobotę 3 czerwca imprezy integracyjne w Złotnikach – Osiedle i Złotnikach Wsi. Miła sąsiedzka atmosfera stanowiła doskonałą okazję do bliższego poznania się z sympatycznymi mieszkańcami. W niedzielę 11 czerwca „Festyn rodzinny na Grzybowym” i moc atrakcji, występy artystyczne zespołów ludowych Chludowianie i Biedruskowianie, pokaz karate Sucholeskiego Klubu Fighter, strażacy OSP z Golęczewa i Chludowa oraz Orkiestra Dęta z Chludowa. W sobotę 17 czerwca uczestniczyłam w tradycyjnych już „Wiankach” w Golęczewie. Tym razem w konwencji „dzikiego zachodu”, były tańce, stroje z epoki, śpiewał „ Dębowy liść. Natomiast w sobotę 24 czerwca na „ Dniach Gminy” wspólnie z radnym Michałem Przybylskim oraz z-cą wójta Marcinem Bulińskim, reprezentując władze gminy, odebraliśmy symboliczny bochen chleba ofiarowany przez przedstawicieli partnerskiego miasta Hniwań.

Imprezy integracyjne mają w naszej gminie ogromne znaczenie społeczne. Trzeba pamiętać, że następuje bardzo szybki proces suburbanizacji gminy. Działalność społeczna jednostek pomocniczych, Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń w tym wymiarze powinna być szczególnie wspierana przez władze gminy, ponieważ sprzyja utrwalaniu i budowaniu więzi społecznych oraz tożsamości naszych lokalnych społeczności i nie można postrzegać ich jedynie w kategoriach rozrywki.