Kodeks Reklamowy do wglądu już 5 lutego!

Krajobraz Suchego Lasu w przeciągu ostatnich kilkunastu lat został skutecznie zaśmiecony reklamami. Banery, totemy, reklamy wielkoformatowe, chorągiewki i inne tego rodzaju urządzenia są nagminnie stawiane gdzie popadnie, często bez zgody właściciela gruntu. Od kilku lat staram się zwrócić uwagę Urzędu Gminy na ten problem.

W październiku 2016 r. Rada gminy poparła zgłoszoną przeze mnie uchwałę (treść tutaj), której celem było opracowanie „Kodeksu reklamowego”, czyli uchwały ustalającej zasady i warunki sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabaryty, standardy jakościowe oraz rodzaje materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane. Wyniki ankiety przeprowadzonej przez Urząd jednoznacznie wskazują, że mieszkańcy naszej gminy podzielają pogląd o konieczności oczyszczenia przestrzeni z nadmiaru reklam poprzez odpowiednie uregulowania prawa lokalnego. Z wynikami ankiety można zapoznać się tutaj. (wyniki ankiety) Obecnie gotowy jest już projekt „Kodeks reklamowego”.

2018_kodeks_reklamowy

W poniedziałek 5 lutego o godzinie 16.30 w Sali Konferencyjnej Parku Wodnego OCTOPUS w Suchym Lesie przy ulicy Szkolnej 18 odbędzie się spotkanie konsultacyjne, podczas którego będzie można się z nim zapoznać (więcej tutaj) i zgłosić swoje uwagi.

Serdecznie Wszystkich Państwa na to spotkanie zapraszam!