[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Społeczna (czerwiec 2018 r.)

Autor:

W czerwcu Komisja odbyła dwa posiedzenia. Pierwsze posiedzenie to wizyta w OPS i rozmowa z p. Dyrektor Sylwią Nowak-Kabacińską. W trakcie dyskusji Komisja zapoznała się ze sprawozdaniami z realizowanych przez OPS  programów. Przedstawiono też strukturę wydatków  w odniesieniu do realizowanych zadań ustawowych:

  • Fundusz wojewody (zadania zlecone) – 14 569 644,00 PLN wykonano 14 540 650,93 PLN
  • Fundusz Gminy (zadania własne) – 3 155 055,00 PLN wykonano 2 816 758,47 PLN

Drugie posiedzenie to wizyta w CKiBP rozmowa z dyrektorem Andrzejem Ogórkiewiczem i p. Moniką Majewską-Szymkowiak – kierowniczką biblioteki.  Dyskusja toczyła się głównie wokół spraw bieżących. Oto trochę statystyk: liczba zrejestrowanych czytelników w Suchym Lesie to 3.294 osoby, w Chludowie 786, a w Złotnikach 295 osób. Działalność Kulturalna Biblioteki w Suchym Lesie to: 53 spotkania (2.139 uczestników), w Złotnikach 16 spotkań (101 uczestników), w  Chludowie  30 spotkań (424 uczestników). Są to dane na dzień 31.05. 2018 r. Natomiast rok 2017 przyniósł prawie 100.000 wypożyczeń oraz 5.352 czytelników.

Wydarzenia związane z Jubileuszem 70-lecia Biblioteki Publicznej to przede wszystkim spotkania autorskie z Elizą Piotrowską, Iwoną Chmielewską, Justyną Bargielską i Łukaszem Wierzbickim. Podczas podsumowania roku czytelniczego odbędzie się Gala Jubileuszowa zwieńczona koncertem Janusza Radka wypełnionym poezją Haliny Poświatowskiej, wystawa plenerowa DOWOLNOŚĆ CZYTANIA – na budynku CKiBP oraz na ogrodzeniu boiska przy ul. Poziomkowej, warsztaty ilustratorskie z Elżbietą Krygowską-Butlewską i spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem.

 

Lista Publikacji Ogólnogminnych