Komisja Finansowo-Budżetowa i Rozwoju Gosp. (marzec 2016)

Komisja obradowała  w marcu dwukrotnie, analizując wnioski o zmiany w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego firmy SENECA, która zakupiła w 2015 r. działkę nr 95 w Biedrusku wraz z budynkiem po kotłowni. Zamiarem firmy jest uruchomienie sklepu z artykułami spożywczymi. Drugi wniosek dotyczył działek nr 336/5 i 336/6 przy ul. Kwiatowej w Suchym Lesie, a ostatni firmy Miller Graphics Poland sp. z o.o. (działka nr 1150 w Suchy Lesie) wnioskującej o zwiększenie powierzchni zabudowy działki w celu dobudowania budynku o powierzchni 400 m². Wszystkie powyższe wnioski zaopiniowano pozytywnie.

Opiniowano też wnioski o zmiany w najważniejszym dokumencie planistycznym gminy, tzw. Studium. Jeden wniosek dotyczył Golęczewa – został zaopiniowany pozytywnie, natomiast kolejny dotyczył Złotnik, w którym firma Nickel Development wnosi o zmianę studium i dalej miejscowego planu w celu umożliwienia budowy osiedla. Komisja odłożyła dalsze procedowanie tego wniosku do czasu uzyskania informacji od wójta, który ma odbyć spotkanie z wnioskodawcą i uzyskać więcej informacji dotyczących intensywności i charakteru zabudowy.

Jednogłośnie pozytywnie zaopiniowano natomiast wniosek o dofinansowanie w kwocie 2.000 zł stowarzyszenia „Fighter” oraz wniosek o zabezpieczenie w budżecie kwoty 40.000 zł na obsługę prawną kwestii tzw. podatku poligonowego. Na mój wniosek zwiększono też w budżecie o 1.800 zł kwotę  przeznaczoną na wykonanie koncepcji przystani kajakowej i miejsca do zatrzymywania się łodzi w Biedrusku. Dyskutowano też o sposobie finansowania inwestycji oświatowych w Biedrusku oraz w Złotnikach.