[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Społeczna (marzec 2017)

Autor:

W marcu Komisja spotkała się dwukrotnie. Pierwsze spotkanie odbyło się z przedstawicielami stowarzyszeń i klubów sportowych z terenu gminy Suchy Las. W spotkaniu uczestniczyli: wójt G. Wojtera, V.  Pałącarz – kierownik Referatu Oświaty i Sportu, D. Szmyt – pracownik Referatu Oświaty i Sportu, K. Linkowski – dyrektor GOS oraz A. Ogórkiewicz – dyrektor CKIBP. Komisja wysłuchała sprawozdań z działalności stowarzyszeń. Była też okazja do zaprezentowania się i wymiany poglądów.

Drugie posiedzenie odbyło się w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej. Komisja opiniowała projekt uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji w poszczególnych miejscowościach naszej gminy.

Ponadto komisja pozytywnie zaopiniowała pozostałe uchwały na marcową sesję, między innymi dwa projekty oświadczeń dotyczące przyjęcia KARTY SAMORZĄDNOŚCI oraz ustanowienia roku 2017 rokiem Wojciecha Bogusławskiego, a także uchwałę w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego oraz uchwałę w sprawie określenia kryteriów rekrutacji do przedszkoli i szkół.

Warto zaznaczyć, że Komisja zawsze ogranicza się do wydawania opinii co do aspektu merytorycznego danego projektu uchwały nie badając płaszczyzny proceduralnej. Może się zatem zdarzyć, że pozytywnie zaopiniowany projekt uchwały podczas prac w Komisji nie zostaje przegłosowany, ponieważ na przeszkodzie stają względy proceduralne, które wychodzą na jaw dopiero podczas obrad Rady Gminy. Z taką sytuacją mieliśmy do czynienia w przypadku projektu oświadczenia dotyczącego tzw. KARTY SAMORZĄDNOŚCI podczas marcowej sesji Rady Gminy.

Lista Publikacji Ogólnogminnych