[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Społeczna (kwiecień 2017)

Autor:

W kwietniu Komisja spotkała się dwukrotnie. Pierwsze spotkanie odbyło się z udziałem dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu –  dr. Krzysztofa Linkowskiego. Głównym tematem były zmiany technologii uzdatniania wody w gminnym OCTOPUSIE. Nowy system należało wdrożyć ponieważ zmieniły się przepisy dotyczące jakości wody  basenowej. Pierwsze miesiące funkcjonowania nowej technologii napawają optymizmem. Poprawiły się znacząco wszystkie istotne parametry jakości wody w basenie. Zauważyli to klienci, którzy liczniej odwiedzają pływalnię. Inwestycja zwróci się po 2,5 roku dzięki oszczędnościom energii elektrycznej i zużytej wody w procesie oczyszczania.

Na drugim posiedzeniu odwiedziliśmy Zespół „CHLUDOWIANIE”. Wysłuchaliśmy sprawozdania zarządu oraz mieliśmy okazję uczestniczyć w próbie zespołu. Nie ulega wątpliwości, że tak wyborny efekt końcowy osiąga się poprzez wiele powtórzeń i wylanie morza potu.

Komisja opiniowała też uchwały na kwietniową sesję:

  • w sprawie przystąpienia do Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Suchy Las na 2017-2025,
  • w sprawie zmiany Statutu Ośrodka Pomocy Społecznej w Suchym Lesie,
  • w sprawie Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów alkoholowych na 2017,
  • w sprawie wyborów Przewodniczącego i członków Zarządu Osiedla Suchy Las – Wschód.

Pozytywnie zaopiniowano też ważne oświadczenie w sprawie niezależności samorządów w Polsce autorstwa Michała Przybylskiego i Krzysztofa Pilasa. Projekt ten został jednogłośnie przyjęty przez Radę Gminy podczas kwietniowej sesji. Warto przeczytać: http://www.gminarazem.pl/w-obronie-niezaleznosci-samorzadow/

Lista Publikacji Ogólnogminnych