[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Autobusy dla uczniów

Autor:

Podczas styczniowej sesji Rady Gminy Suchy Las przyjęto uchwałę w sprawie określenia uprawnień do korzystania z bezpłatnych przejazdów środkami transportu zbiorowego dla uczniów szkół podstawowych oraz uczniów klas dotychczasowych gimnazjów na terenie gminy Suchy Las.

Uchwała wprowadza na terenie naszej gminy uprawnienia do korzystania z bezpłatnych biletów dla dzieci i młodzieży, których rodzice lub opiekunowie wskazują, że ich adresem do rozliczenia podatku dochodowego jest gmina Suchy Las. Bilet na dany rok szkolny aktywowany będzie w ramach karty PEKA. Wniosek na bilet w bieżącym roku szkolnym można składać w sekretariatach szkół w okresie od 26.02 do 9.03.br.

O takie rozwiązanie zabiegaliśmy od kilku lat. O zmiany w myśleniu o komunikacji apelował radny Krzysztof Pilas. Wskazywał on na przykłady miejscowości, które nie myślą o zbiorowym transporcie publicznym tylko w kategoriach zysków lub strat.

W kwietniu poprzedniego roku  opublikowałam na temat roli komunikacji publicznej artykuł, w którym podnosiłam między innymi, że aby ograniczyć ruch samochodowy, powinniśmy jako gmina, tworzyć warunki, które zwiększą atrakcyjność i dostępność zbiorowej komunikacji publicznej. Wskazywałam, że rośnie liczba gmin z bezpłatną komunikacją w szczególności dla uczniów.

Wtedy władze naszej gminy nie podzielały moich poglądów. Dobrze, że przed zbliżającymi się wyborami uznano moje racje. Mam nadzieję, że po wyborach to się nie zmieni.

Lista Publikacji Ogólnogminnych